Urządzają sobie imprezy na cmentarzu wśród mogił żołnierzy

Wielki napis rzucający się w oczy tuż po wejściu na cmentarz. Fot. Autor

RZESZÓW. Zmarłym należy się szacunek bez względu na to kim byli i co robili za życia.

– To skandal, żeby na cmentarzu żołnierzy walały się po ziemi puszki po piwie, kartony po pizzy, paczki po papierosach i różne śmieci – mówi pan Krzysztof, który wybrał się z synem na największy i jedyny samodzielny cmentarz wojenny na terenie miasta Rzeszowa żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Na terenie cmentarza pochowanych jest ponad 2 tys. żołnierzy radzieckich 1 Frontu Ukraińskiego, poległych w walkach o wyzwolenie Rzeszowa i okolic.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Cmentarz otacza niski murek, a tuż za nim, na ścianie prawdopodobnie nie zamieszkałego domu pojawił się m.in. ogromny napis “Śmierć konfidentom”. Obok wypisane skróty literowe napisane przez “kibiców” i duży liść marihuany. Na bardzo wąskim pasie zieleni oddzielającym mur od samego cmentarza leży mnóstwo puszek po piwie, śmieci, nawet kartony po pizzy. Część z rzeczy, zwłaszcza puszek po piwie, wysypana jest na groby żołnierzy. Powywracane są nieliczne znicze, ktoś wyrzucił na groby bluzę, z której zrobiła się szmata. Przy jednym z grobów jakieś bardzo mądre osoby musiały raczyć się jogurtami, bo wyrzucone są opakowania po nich.

Apelujemy przede wszystkim do strażników miejskich, żeby zaglądnęli wieczorami na cmentarz i zrobili porządek z chuliganami, bo to wstyd, żeby tak wyglądał cmentarz.

Grzegorz Anton

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
VV Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VV
Gość
VV

no wlasnie. gdzie sa odpowiednie sluzby? w centrum, gdzie jest bezpiecznie a wypisanie mandatu „za niemanie” zapewnia odpowiednie profity.