Urzędnicy bezprawnie żądają wypełniania ankiet!

Urzędnicy miejscy nachodzili mieszkańców w mieszkaniach i przed blokami, i przymuszali ich do wypełnienia ankiet dotyczących poszerzenia Rzeszowa o kilka wsi. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Nic się nie zmieniło, w stolicy Podkarpacia dyktatura rozszerza coraz większe kręgi. Lokatorzy bloków są naciskani żeby głosowali za przyłączeniem wsi do miasta.

W miniony piątek pisaliśmy o urzędniczej dyktaturze w sprawie konsultacji społecznych dotyczących włączenia kilku wsi w granice Rzeszowa. Władze miasta zmuszały pracowników podległych prezydentowi spółek miejskich, przedszkoli i szkół do wypełniania ankiet. W obawie, że stracą pracę robili to pod naciskiem. Nie minął tydzień, a okazało się, że urzędnicy miejscy odwiedzali lokatorów w blokach i zmuszali ich do wypełnienia ankiet i wpisanie TAK w sprawie przyłączenia np. Malawy do Rzeszowa.

- To skandal – mówi pan Kazimierz z ul. Mikołajczyka w Rzeszowie (nazwisko do  wiadomości redakcji) – Kilka dni temu przed godziną 19 weszła do mojego mieszkania urzędniczka, która wręcz zażądała wypełnienia ankiety i wpisania TAK za rozszerzeniem Rzeszowa o wieś Malawę w gminie Krasne. Gdy moja żona odpowiedziała, że nie wypełni ankiety, to urzędniczka wyszła urażona.

Do naszej redakcji telefonowali zdenerwowani mieszkańcy z wielu rzeszowskich osiedli. Tam też dotarli urzędnicy-ankieterzy z tym samym żądaniem. – Chciałem wypełnić ankietę i wziąć ją w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta, ale gdy odwiedził mnie urzędnik w domu, to mi się odechciało w czymś takim uczestniczyć – stwierdził pan Andrzej. – Nikt nie będzie mnie zmuszał do wypełniania ankiet. I to w tak nachalny sposób. Jest demokracja, wolność, ludzie sami decydują, czy chcą głosować i jak.

W czwartek (22 bm.) zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie włączenia do Rzeszowa kilku wsi (Malawy w gm. Krasne, Rudnej Małej, Miłocina i Pogwizdowa Nowego z gminy Głogów Młp, Zaczernia z gminy Trzebownisko lub całej tej gminy). Jaki będzie wynik tych konsultacji okaże się wkrótce. Jedno jest pewne, urzędnicy miejscy przymuszali lokatorów bloków oraz pracowników szkół i przedszkoli do wypełniania ankiet.

***

Rzeszów pod władzą Tadeusza Ferenca to ostoja komunizmu. Jego urzędnicy wieczorami nachodzą w domach mieszkańców żeby wyniki były po myśli władz miasta. Prezydent naciska na lokatorów bloków żeby byli ZA. W pięciu wsiach, które mają być włączone do miasta ludzie dobrowolnie głosowali. Nikt ich nie zmuszał do uczestnictwa w konsultacjach społecznych. Bo w Malawie, Rudnej Małej, Miłocinie, Pogwizdowie Nowym czy Zaczerniu jest demokracja, a w Rzeszowie niestety komunizm.  

Mariusz Andres

do “Urzędnicy bezprawnie żądają wypełniania ankiet!”

 1. sprawiedliwy

  do rzeszowiak; słuchaj Ferenc nie ma nic do zaoferowanie tym sołectw co chce przyłączyć ,bo to co chcą mieszkańcy wsi to to mają (wodociągi kanalizacja drogi szkoły …) a po za tym chce iść w stronę gminy Trzebownisko, bo tam jest lotnisko, autostrada i bardzo dobre działki na inwestycje, a nic wsią nie oferuje żadnej konkretnej inwestycji tylko zwiększenie opłat. Weźmy np. Budziwój zrobił kawałek drogi i na tym się skończyło.

 2. rzeszowiak

  do sprawiedliwy , -twierdzisz ze we właczonych sołectwach nic się nie robi ???? musisz nie być stąd skoro tak twierdzisz, proponuje nie zabieraj głosu jak siew sprawie wypowiadanej nie oriętujesz. pare miesięcy temu prezydent pokazał ile dotychczas zostało przeznaczonych pieniędzy na włączone tereny a ile sie zamierza w najbliższych latach przeznaczyć. Przeczytaj to sobie i wtedy zabieraj głos.!!!!!!!!

  • Stefan

   Jesteś stary a taki naiwny. Prezio pokazał słupki i ty zaraz uwierzyłeś. Na Staroniwie chociaż jest w mieście od 103 lat, też nieraz pokazywał słupki a do tego czasu nie ma wszędzie kanalizacji, wody, o gazie można pomarzyć. Zamiast dróg mamy utwardzone czym się da polne drogi, z których się kurzy latem a dzieci idąc do szkoły nadal grzezną na wiosnę w błocie. Ale słupki były, że cho cho.

 3. ROMAN

  Ono znowu działa – ale metody jak 50 lat temu-przyłącza – dołącza a co z terenami przyłączonymi w 1978 roku / Wilkowyja- południe/ – a Ono kiedy zrobi 300 metrów drogi + chodnik + lampy – na odcinku ul. Królewska do ul. Wł. Warneńczyka – Ono zaklajstrowało ten odcinek na 1+ 0,5 samochodu osobowego a dzisiaj podsypało kliniec jako co jako brakujące 0,5 na samochód czy jako trotuar – Ono niech porządkuje i robi to co jest do zrobienia w dzielnicach przyłączonych ponad 30 lat temu a nie ma wizje na rok 3000

 4. lulz

  ta dziadyga kompletnie zidiociala.Trza go obadać czy nie stanowi zagrozenia dla otoczenia.Ale misie rymneło.

 5. sprawiedliwy

  Niech Pan prezydent Ferenc zajmie się tymi wsiami które dawniej przyłączył, bo nic się tam nie robi. Z tymi ankietami przymusowymi to Pan Ferenc jest do tego zdolny . Te wsie które chce prezydent przyłączyć to tam już jest referendum i mieszkańcy się wypowiadaj, Pan Ferenc powinien je uszanować, a nie robić swoje. Te sołectwa będą kiedyś przyłączone do Rzeszowa, ale nie za kadencji Ferenca.

 6. Juhas

  Panie Ferenc, a kto i kiedy zagospodaruje nieużytki pomiędzy Staromieściem a Trzebowniskiem? Ostatnio Straż Pożarna miała tam dużo roboty, bo jakiś idiota podpalił suche chaszcze porastające te tereny. A pan się chce pchać w inne miejscowości jak nie ma pan pomysłu na to co w tej chwili miasto posiada. Może tam zasadzi pan jakieś kwiatuszki i zainstaluje dla nich iluminacje, przecież pan to potrafi.

 7. mieszkaniec

  Może lepiej przyjrzeli by się Państwo pseudo Informatorowi rozprowadzanemu w Gminie Trzebownisko? Gdzie pośród bzdur i kłamstw cięzko doszukac się prawdziwych i rzetelnych informacji o przyłączeniu. Wójt nie potrafi pochwalic się swoimi dokonaniami i szkaluje tylko Rzeszów jako samo zło… Może tych dokonań brak?

 8. maciek

  na tym polega demokracja , jesteś z nami lub przeciwko nam . Ale każdy ma własne sumienie i możliwośc wyboru. O take polske walczyliście !!!!

 9. rzeszowiak

  Ale ludzie zrozumnie to jest dla dobra miasta rzeszowa, im większy rzeszów tym bogatrzy i liczący się wśród dużych miast. Bo jeżeli zostaniemy na tym etapie co teraz , to dalej będziemy traktowani jako średnie miasto, położone w zaściankowym miejscu polski. Więc nie rozumiem jak można być przeciwko włączeniu, chcecie mieszkać a mieście metropolitarnym czy średnim miasteczku ????!!!! bo jeżeli to drugie i jesteście przeciwko to ludzie zostaje wam wyjście, przeprowadzka na wieś.

  • mysza

   pracowalam ponad 9 lat w jednej z rzeszowskich spolek podlegajaca pod UM i jak to u nas w firmie *zartowano* dobrowolny przymus, zmiany tak ale nie w takiej formie, patrzac na to co sie dzieje w Rzeszowie widze ze nadal nic sie nie zmienilo , komunizm w nowoczesnym wykonaniu….

 10. hybik

  uważam że ktoś powinien podważyć te ankety to fałszowanie wyników….

 11. bob

  Podoba mi sie ta akcja Mubaraka z ratusza.
  Ta niesubordynacja nie moze byc tolerowana – ma byc lad , jak w kraju rad.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.