Urzędnicy się odwrócili, człowiek został sam…

Jan Rzeszutek, mieszkaniec Mazurów, szef Rady Gminy Raniżów: - Jeżeli trzeba było coś zrobić, to mówiono mu: – Rób, rób. Później ci ludzie odwrócili się tyłem i ten człowiek został sam. Fot. Autor

MAZURY. Położył asfalt na drodze gminnej, nie dostał za to od gminy ani grosza.

Pan Józef Dul, mieszkaniec Mazurów, od wielu lat nie może się doprosić od władz gminy Raniżów zapłaty za położenie asfaltu na… drodze gminnej. O pomoc dla przedsiębiorcy wystąpił Jan Rzeszutek, mieszkający w Mazurach przewodniczący Rady Gminy. Odpowiedź wójta Daniela Fili jest jednak odmowna. – Niestety, nie mamy ani wolnych środków, ani prawnej możliwości ich wypłacenia temu panu – tłumaczy.

Droga, którą kilka lat temu wybudował pan Józef Dul, znajduje się w Mazurach. Korzystają z niej mieszkańcy tej wsi, jednym z nich jest Jan Rzeszutek, szef Rady Gminy.

Na ostatniej sesji samorządu Raniżowa wystąpił on z apelem w tej sprawie. – Trudno jest odmówić racji panu Dulowi, który prosi, żeby zwrócić mu pieniądze chociaż za masę asfaltową, którą wybudował – mówił Rzeszutek. – Jeżeli trzeba było coś zrobić, to mówiono mu: – Rób, rób. Później ci ludzie odwrócili się tyłem i człowiek został sam. Bardzo bym sobie życzył, żeby ta sprawa w końcu została załatwiona pozytywnie dla tego mieszkańca.

Wójt Daniel Fila tylko bezradnie rozkłada ręce. – W tej sprawie nie było podpisanej żadnej umowy, bez tego nie możemy zaspokoić roszczenia tego pana, które wynoszą 30 tys. zł – twierdzi. – Takich pieniędzy w budżecie nie mamy, ale nawet, gdyby były, to nie mamy prawnej możliwości ich wypłacenia. Mieszkaniec został pouczony, jak ta sprawa wygląda z punktu widzenia prawa i tylko na tej podstawie możemy mu pomóc – dodał Fila.

Paweł Galek

do “Urzędnicy się odwrócili, człowiek został sam…”

  1. anetka

    Czyli z tego wniosek że przewodniczący już dużo wczesniej poruszał tę sprawę.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.