Urzędnicy testują System Komunikacji Niewerbalnej

Urząd Miasta przez miesiąc przeprowadza testy bezpłatnie, jeśli system się sprawdzi, zamierza, indywidualnie lub w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Sanoku, zainstalować go na stałe. Fot. UM Sanok

SANOK. Nowy system ma zlikwidować bariery dla osób niepełnosprawnych.

Urząd Miasta Sanoka od połowy czerwca testuje System Komunikacji Niewerbalnej. Odbywa się to w ramach polityki likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych, w tym w komunikowaniu się z osobami z ubytkiem słuchu.

-Testowany przez nas system to możliwość swobodnego komunikowania się z osobami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi, podniesienie standardów obsługi klienta, ale także zminimalizowanie kosztów związanych z zatrudnieniem wykwalifikowanego tłumacza języka migowego – wyjaśnia Waldemar Och, Sekretarz Miasta Sanoka.

System, który zainstalowany jest obecnie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Sanoku, składa się z telefonu wyposażonego w monitor i kamerę. Pozwala to na bezpośrednie komunikowanie się on line z tłumaczem języka migowego, który odczytując „miganie” klienta, zarejestrowane przez kamerę, przekazuje telefonicznie sprawę klienta pracownikowi BOK. Informacje na temat możliwości obsługi klienta niesłyszącego zostały rozmieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Urzędu.

– System jest certyfikowany przez Polski Związek Głuchych, zaś kwalifikacje tłumacza certyfikowane są przez Centrum Edukacyjne Języka Migowego przy PZG – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments