Usiłował wyłudzić kredyt

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Chciał kupić komputer na raty wykorzystując fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Teraz odpowie za usiłowanie wyłudzenia kredytu.

Do jednego z jarosławskich sklepów komputerowych przyszedł 23-letni mężczyzna z zamiarem kupna laptopa o wartości 3,8 tysiąca złotych. Nie dysponując gotówką, złożył wniosek o sprzedaż w systemie ratalnym. Wśród złożonych dokumentów było zaświadczenie o zatrudnieniu.

Zaangażowani w tę sprawę policjanci szybko ustalili, że firma, w której miał być zatrudniony 23-latek nie prosperuje już od około 2 lat. Tym samym kredyt miał zostać udzielony na podstawie fałszywego zaświadczenia.

Za próbę wyłudzenia kredytu mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

pad/KPP

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
L.k
L.k
9 lat temu

Dlaczego od razu chciał wyłudzić.Może po prostu chciał tylko pożyczyć,a następnie go spłacać,lecz aby mógl otrzymać ten kredyt,to musiał przedstawić jakieś zaświadczenie. Może gość pracuje np. na czarno i nie mógł nic innego przedstawić.Być może to banki teraz stawiają nie wiadomo jakie warunki ,aby otrzymać kredyt.
Gość posłużył się swoimi dokumentami,więc chyba miał zamiar ten kredyt spłacić.To banki są winne temu,że ludzie coraz częściej korzystają z ofert pozabankowych na dużo mniej dogodnych warunkach,lecz jeżeli komuś jest niezbędna gotówka to zapłaci i większe oprocentowanie.