Uśmiech jak z reklamy – jaki jest koszt wybielania zębów

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednej osoby. Niestety nie każdy z nas może cieszyć się naturalną bielą uzębienia, a zwyczajna codzienna higiena jamy ustnej nie jest w stanie zmienić barwy zębów na jaśniejszą. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Jak wybielić zęby, jeśli ogólnodostępne środki, jak wybielające pasty i płyny nie skutkują?

Kolor uzębienia – co na niego wpływa

Dlaczego jedni mają naturalnie białe zęby, natomiast inni, pomimo dbania o nie, wciąż borykają się z żółtą lub szarą ich barwą? Niestety kolor zębów w dużej mierze zależy od czynników genetycznych. Wraz z wiekiem może się on zmieniać, a jeśli dodamy do tego niewłaściwą dietę, używki takie jak tytoń lub kawa, to efekt żółtych zębów murowany. Jeśli barwa naszych zębów wynika właśnie z tych czynników związanych ze sposobem życia, możemy poradzić sobie z problemem domowymi sposobami. Przede wszystkim należy czyścić zęby po każdym spożyciu kawy, herbaty, czerwonego wina czy napoju na bazie ziół oraz obowiązkowo po wypaleniu papierosa. Dobrym sposobem na usunięcie osadu jest czyszczenie zębów kurkumą, sproszkowanym węglem aktywnym zmieszanym na przykład z olejem kokosowym czy sodą oczyszczoną. Dwie ostatnie metody nie są polecane osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów lub dziąseł.

Wybielanie w gabinecie

Jeśli domowe sposoby na wybielanie zębów nie działają, rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu dentystycznego oferującego profesjonalny zabieg. Najpopularniejsze jest wybielanie metodą nakładkową oraz lampą. Pierwsza z nich polega na umieszczeniu specjalnego żelu wybielającego w nakładce, którą zakłada się na zęby na określony przez dentystę czas (na przykład 4 godziny dziennie lub na noc). Taka kuracja może trwać od kilku do kilkunastu dni. Ważne, aby stosować się ściśle do zaleceń dentysty, w szczególności jeśli chodzi o przestrzeganie tzw. białej diety, polegającej na wykluczeniu kawy, herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków oraz tytoniu.

Koszt zabiegu wybielania zębów metodą nakładkową to ok. 800-1000zł.

Druga metoda, czyli wybielanie za pomocą lampy, nie jest tak czasochłonna jak użycie nakładek z żelem, gdyż zamyka się zwykle w godzinnym zabiegu. Podczas niego dentysta ocenia stan uzębienia, przygotowuje pacjenta zakładając mu specjalny rozwierak, a następnie nakłada na zęby żel.Po tym przygotowaniu następuje naświetlanie lampą, które trwa około 15 minut. Sesję taką powtarza się 2 razy w ciągu wizyty. Na koniec specjalista nakłada żel fluorowy lub pastę mineralizującą, co ma na celu zmniejszenie nadwrażliwości zębów po zabiegu. Z metody wybielania za pomocą lampy nie mogą jednak skorzystać osoby przed 16-tym rokiem życia, kobiety w ciąży lub karmiące, pacjenci, którzy mają obnażoną szyjkę lub korzenie zębów lub są w trakcie leczenia ortodontycznego.

Koszt zabiegu za pomocą lampy wynosi ok. 500-800zł.

A może licówki?

Innym sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest stosowanie licówek. Metoda ta polega na naklejaniu na powierzchnię zęba cienkich płytek, które maskują barwę uzębienia. Zabieg ten polecany jest osobom, które mają martwe zęby, w związku z czym żadne metody chemiczne u nich nie zadziałają. Jego zaletą jest również natychmiastowy efekt, natomiast minusem – początkowy dyskomfort spowodowany dodatkową warstwą na zębie. Niewątpliwie jest to również wyjątkowo kosztowne rozwiązania. Cena licówki na jeden ząb może wahać się od 300 do 1000zł.

Białe zęby sprawiają, że prezentujemy się schludnie i elegancko. Śnieżnobiały uśmiech dodaje pewności siebie zwłaszcza, jeśli jesteśmy osobami publicznymi lub mamy bezpośredni kontakt z klientami. Jak widać sposobów na uzyskanie białych zębów jest wiele, a te profesjonalne wiążą się niestety z wysokimi kosztami. W przypadku braku środków na zabieg, sposobem na uzyskanie finansowania jest zaciągnięcie pożyczki online w Creditstar.pl. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia uzyskamy niezbędną kwotę. Pamiętajmy tylko o terminowej spłacie zadłużenia, aby nie narażać się na dodatkowe koszty odsetkowe.

Artykuł partnera