Ustabilizowana Stalówka

II LIGA. Resovia i Stal sprawdzały lewych obrońców, Stalówka testowała kolejnego piłkarza Tłoków

Proces zmian zachodzących w kadrach naszych II ligowców, powoli zbliża się ku końcowi. Najbardziej klarowna sytuacja jest w Stali Stalowa Wola. Więcej personalnych niewiadomych zostało do wyjaśnienia w Resovii i Stali Sandeco Rzeszów.

W tym ostatnim klubie, wszystko ma się jednak wyjaśnić do soboty. Trener Andrzej Szymański i jego współpracownicy z grona testowanych, mają wybrać tych piłkarzy, którzy na stałe zostaną włączeni do kadry ich zespołu. Być może transferową niespodzianką last minute będzie Michał Fujtak. Lewy obrońca, mający za sobą występy w Arce Gdynia, wczoraj zagrał w barwach biało-niebieskich, w sparingu z Izolatorem Boguchwała. – Wypadł pozytywnie, będziemy jeszcze mu się przyglądać. W sobotę gramy dwa mecze kontrolne. Po nich ogłosimy kadrę pierwszego zespołu – zapewnił trener Szymański.

Różne opcje Resovii

Trener Resovii Wojciech Borecki, w sparingu z Okocimskim Brzesko, testował tym razem tylko jednego gracza. Był nim Paweł Byrski, który ostatnio występował w Olimpii Elbląg, zagrał na pozycji lewego obrońcy. To jego nominalna pozycja. Zaprezentował się pozytywnie, potwierdził walory jakie posiada. Czy jednak z nami zostanie, zależy od tego kilku innych czynników m.in. czy uda nam się pozyskać Rafała Zawiślana i Mateusza Juszkiewicza. – powiedział szkoleniowiec, który jest teraz bardzo ostrożny w kadrowych prognozach, po tym jak działacze zablokowali transfer Artura Łacioka.

Trener Borecki, wczoraj miał też kolejną okazję, by zobaczyć w akcji Igora Vitiva. Ukraiński bramkarz grał już w poprzednim sparingu Resovii. – Umiejętności ma na odpowiednim poziomie. Nas jednak przede wszystkim interesuje na tę pozycję zawodnik młodzieżowy. Nie wyklucza to jednak możliwości podpisania z Vitivem umowy, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. – dodał nasz rozmówca.

Białek potwierdza przydatność

Piłkarze Stali Stalowa Wola wczoraj grali kontrolnie z Górnikiem Łęczną. Bramkę dla Stalówki zdobył Wojciech Białek, dla którego było to już kolejne trafienie podczas zimowych sparingów. Jeśli działaczom stalowolskiego klubu uda się rozwikłać zagmatwaną sytuację piłkarza (choć ostatnio grał w KSZO Ostrowiec, prawa do jego karty rości sobie także Motor Lublin), na trwałe dołączy on do zespołu Sławomira Adamusa. Szansę na angaż ma też Patryk Walasek (Lech Poznań ME), który ma być alternatywą, gdyby Marek Kusiak musiał zakończyć występy z powodu urazu kręgosłupa. Oprócz wymienionych zawodników, w meczu z Górnikiem, szansę pokazania dostał Piotr Młynarczyk (Tłoki Gorzyce). To kolejny zdolny piłkarz z okolic Stalowej Woli, któremu postanowił się przyjrzeć szkoleniowiec Stali.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments