Ustawa śmieciowa niech trafi do śmieci

Padają propozycje, żeby wysokość podatku śmieciowego określała… ilość zużytej wody. To absurd – denerwuje się Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Nowe prawo będzie nieszczęściem – twierdzi burmistrz Jan Zuba.

W weekendowych (24-26 bm.) Super Nowościach napisaliśmy o kontrowersjach, jakie w Stalowej Woli wywołuje ustawa o utrzymaniu czystości i porządku. Zresztą nie tylko tam. Samorządowcy chcą skarżyć nowe prawo do Trybunału Konstytucyjnego, a nawet do Strasburga. W ostrych słowach ustawę śmieciową ocenia burmistrz Jan Zuba.

– Dzisiejszy system jest niesprawiedliwy, ale nowy będzie jeszcze gorszy – mówi.

Zdaniem burmistrza Jana Zuby nowa ustawa śmieciowa będzie nieszczęściem dla samorządów. – W cenie odbioru odpadów będziemy musieli zmieścić wszystkie koszty, włącznie z odbiorem odpadów wielkogabarytowych i sprzętu AGD. I wtedy dopiero zobaczymy, czy mieszkańcy będą w stanie znieść tak wielkie obciążenie – przestrzega.

Nowe prawo uderzy także po kieszeni mieszkańców. Niezależnie od tego, czy wytwarza się odpady, czy nie, trzeba będzie płacić podatek śmieciowy. Padają propozycje, żeby wysokość opłaty określała… ilość zużytej wody. – To absurd – denerwuje się Zuba.

– Przykładowo małżeństwo, które mieszka w mieście, “produkuje” pięć razy więcej śmieci niż sześcioosobowa rodzina na wsi, która zużywa dużo więcej wody, ale ma tysiąc złotych wszystkich zasiłków i z tego musi żyć. Ile ci ludzie “wyprodukują” śmieci? Tym bardziej, że na wsi odpady biodegradalne nigdy nie trafiają do kosza, tak samo jak popiół z pieca. Dzisiejszy system jest niesprawiedliwy, ale nowy będzie jeszcze gorszy – złości się.

Paweł Galek

do “Ustawa śmieciowa niech trafi do śmieci”

  1. jan

    Pod taką skargą do Sztrasburga chetnie się podpiszę . W końcu ktoś się mądrze wypowiedział .

  2. jery

    Jeden Człowiek który ośmielił się powiedzieć Prawdę o cudownych rozwiązaniach nowej ustawy. Brawo Panie Zuba!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.