Ustawili palmę na Wisłostradzie

Zadaniem palmy jest zwrócenie uwagi kierowców na wjazd nad największe na północy Podkarpacia jezioro i zachęta do odpoczynku na najdłuższej w tej części kraju plaży. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Widoczna z daleka palma zaprasza na tarnobrzeską plażę.

W miniony piątek na tarnobrzeskiej Wisłostradzie na wysokości zjazdu nad jezioro pojawiła się kokosowa palma. Kierowcy, którzy mieli dotąd wątpliwości gdzie należy skręcić, aby poczuć wakacyjny klimat już się nie pomylą.

– Palma jest dość nietypowym elementem promocji Jeziora Tarnobrzeskiego. W końcu skoro mamy jezioro i plażę, to dlaczego nie mamy mieć palmy. W szczególności jeśli jest prezentem – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Palma ma ok. 5 metrów wysokości i kosztowała około 5 tysięcy złotych.

–  Oczywiście palma jest sztuczna, ponieważ, jak już sprawdziły inne samorządy, prawdziwa nie przetrwa w naszych warunkach pogodowych – wyjaśniają urzędnicy. – Rzucająca się w oczy palma została zamontowana pośrodku Wisłostrady, ale z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie utrudnia jazdy, ani nie ogranicza widoczności. Jest to prezent od firm, które realizowały inwestycje na terenie Tarnobrzega.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments