Utrudnia życie mieszkańcom

RZESZÓW. Niedogodności wokół inwestycji Ryszarda Podkulskiego mają potrwać jeszcze kilka miesięcy

– Kiedy skończą się utrudnienia wokół budowy w rejonie dawnego hotelu „Rzeszów”? – pytają mieszkańcy, którzy w ostatnim czasie często odbieramy telefonują do naszej redakcji. Rzeszowianom nie podoba zamknięcie dla ruchu pieszych chodnika po jednej stronie wiaduktu Tarnobrzeskiego. Narzekają też na jeżdżące ciężarówki w obrębie ulic Chłopickiego i Towarnickiego.

Mieszkańcy skarżą się na przeciągającą się w czasie budowę galerii City Center przedsiębiorcy Ryszarda Podkulskiego w rejonie dawnego ” Rzeszów”. – Nic się tam nie dzieje, a przejście jest zamknięte – mówi pan Zbigniew. – Trudno dojść do centrum, a zaznaczyć trzeba, że mieszkańcy pobliskich domów to raczej leciwi ludzie. Kiedy to się skończy?

Utrudnienia w ruchu pieszych przy budowie Ryszarda Podkulskiego potrwają jeszcze kilka miesięcy. Tak zapewnił nas Andrzej Grün, dyrektor ds. komercjalizacji i administracji City Center Rzeszów i zarazem rzecznik Podkulskiego.

Inwestor przeprasza

Przepraszamy wszystkich, ale niestety jest to nieuniknione i nie jest to złośliwość z naszej strony. Niczego robimy bez pozwolenia od miasta – tłumaczy Andrzej Grün. -Tak dzieje się przy każdej dużej inwestycji. W Nowym Jorku na Manhattanie, gdy się coś buduje, to także zamyka się chodniki. W Warszawie, kiedy budowano metro też były utrudnienia. Natomiast gdy jedzie się do Krakowa, to trzeba wystać w korku nawet kilka godzin, bo budują autostradę – usprawiedliwia wykonawców budowy.

Rzecznik: Ciężarówki muszą jeździć

Grün wyjaśnia również, iż ciężarówki muszą jeździć małymi uliczkami, na co narzekają mieszkańcy. – Mają jednak nakaz, by poruszały się wolno – przekonuje. Dodaje, że prace przy inwestycji przyśpieszą w kwietniu. Teraz mimo mrozów i padającego śniegu na budowie pracuje 470 osób.

Z powodu prac zamknięta jest też przejście wzdłuż torów, wykorzystywane jako skrót do podmiejskiego dworca PKS. – W ramach inwestycji powstanie wygodne oświetlone przejście i tunel pod wiaduktem Tarnobrzeskim łączący ul. Jabłońskiego i Czarneckiego – pociesza Andrzej Grün.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments