Utrudnienia drogowe w centrum Sanoka

Od tego odcinka ul. Kościuszki rozpocznie się wymiana wodociągu. Fot. UM Sanok

SANOK. Mieszkańcy Sanoka muszą liczyć się z remontami drogowymi do końca sierpnia.

Robotnicy wrócili na plac św. Michała i ulice przyległe, gdzie kontynuowana jest rewitalizacja w ramach projektu realizowanego przez Miasto Sanok. Od 18 marca inwestycje będzie również prowadziło Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W związku z tym mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuacja prac rewitalizacyjnych rozpocznie się od placu św. Michała, gdzie układana będzie nowa nawierzchnia z kostki, a także instalowane oświetlenie. Równocześnie na ul. Piłsudskiego dokończona zostanie budowa nowego chodnika. Nowa nawierzchnia oraz oświetlenie powstaną także na ul. Grzegorza z Sanoka, która jest kolejną w centrum miasta ulicą objętą rewitalizacją.

Z kolei 18 marca mieszkańców Sanoka czekają spore utrudnienia na głównym ciągu drogowym biegnącym przez miasto – od Ronda Beksińskiego do przejazdu kolejowego na Lipińskiego (ul. Rymanowska – ul. Kościuszki – ul. Jagiellońska). Będzie to spowodowane pracami wykonywanymi przez SPGK przy wymianie starej sieci wodociągowej na nową.

– To działania niezbędne do realizacji przez Powiat Sanocki planowanego remontu ciągu tych dróg. Budowa wodociągu przebiegać będzie w 3 etapach równoznacznych z zamknięciem danych odcinków dróg dla ruchu samochodowego – wyjaśnia Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku. – Na pierwszy ogień pójdzie ul. Kościuszki na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Grzegorza, a następnie na odcinku ul. Jagiellońskiej do tzw. Okopiska – dodaje.

Tutaj prace wodociągowe potrwają do końca maja, co sprawi, że ścisłe centrum miasta będzie niedostępne dla samochodów, tym bardziej że po świętach nastąpi również zamknięcie ul. Grzegorza z Sanoka. Przejazd tymi rejonami będzie miała zapewniony tylko komunikacja miejska oraz samochody dostawcze. Mieszkańcy będą musieli dojeżdżać do domów bocznymi ulicami.

Drugi etap obejmie odcinek od ul. Podgórze do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego. W ostatnim etapie prace będą wykonywane od Ronda Beksińskiego do ul. Sikorskiego. Roboty te mogą potrwać do końca sierpnia.

Grzegorz Anton

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o