Utrudnienia na wiadukcie Tarnobrzeskim

Tak wyglądają prace nad budową przebicia pod wiaduktem Tarnobrzeskim. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu nastąpi zmiana organizacji ruchu na wiadukcie Tarnobrzeskim.

– Myślę, ze około 24 sierpnia zostanie zmieniona organizacja ruchu na wiadukcie Tarnobrzeskim – mówi Piotr Bugała, dyrektor projektu City Center. Przypomnijmy, że w związku z budową galerii handlowej zamknięte zostały niektóre odcinki ulic. I tak, od czerwca nieczynna jest m.in. połowa wspomnianego wiaduktu.

Kierowcy mają do dyspozycji tylko dwa z czterech pasów ruchu. Wszystko za sprawą budowy przebicia pod wiaduktem i drogi łączącej ulicę Jabłońskiego z ulicą Czarnieckiego. Obecnie kierowcy poruszają się częścią jezdni od strony banku. Zgodnie z zapowiedziami, niebawem (dokładnie od 24 sierpnia) ruch będzie odbywał drugą stroną, czyli przy City Center.

Po co budowane jest połączenie tych ulic? W jednej z rozmów z Super Nowościami, przedsiębiorcą Ryszard Podkulski, który finansuje przebudowę, mówił, że dzięki temu będzie można ominąć aleję Piłsudskiego. Tak naprawdę ma ułatwić dojazd do galerii.

Obecnie trwa m.in. przebudowa instalacji, kładzenie asfaltu i “przekopywanie” się pod wiaduktem. – Utrudnienia potrwają do końca września – informuje nas Bugała.

Korki dopiero się zaczną
W chwili obecnej korków w mieście nie ma, ale to tylko dlatego, że mamy okres wakacyjny. Koszmar kierowców może zacząć się już od początku września, kiedy to rozpocznie się rok szkolny.

Ruch jest utrudniony nie tylko dla jadących przez aleję Cieplińskiego, ale i Piłsudskiego. Na tej ostatniej z ruchu wyłączone zostały fragmenty pasów ruchu: jeden pas od strony ronda Dmowskiego do wiaduktu Śląskiego i dwa w okolicy budowy okrągłej kładki. Jakby tego było mało, trwa przebudowa ulicy Ks. Jałowego.

***
Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo władze miasta nie pozostawiają im żadnego innego wyjścia…

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
majstefan
majstefan
8 lat temu

Jakim prawem na ul. Krakowskiej urządzono plac magazynowy na 1 pasie ruchu?

Piotr
Piotr
8 lat temu
Reply to  majstefan

prawem bezkarnego i wszechmocnego „rysia galeryjki” i jego kumpla „tadzia asfalcika – kładeczki” a bydło niech stoi w korkach…

VV
VV
8 lat temu
Reply to  majstefan

prawem dzungli „majstefan”.

VV
VV
8 lat temu

Wszystko gra! :) Bardzo sie cieszymy z tych utrudnien. Tylko czy w Rzeszowie mamy jakies „city” ?????

adam
adam
8 lat temu

kładke nad torami remontuja juz 3 miesiace upsss dopiero od niedwna cos sie tam robotnicy z cygarami w rece kreca, wczesniej nikogo!!! zagrodzili z obu stron i jaja se zludzi robia

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Ruch będzie… przy City Center w jakim mieście?. A kiedy w Rzeszowie przy Al. Włodzimierza Lenia skończą?