Utrudnienia w rejonie sanepidu potrwają 7 miesięcy

Taki widok zastali we wtorek rano kierowcy, którzy nie wiedzieli o zamknięciu mostu Narutowicza. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Most Narutowicza łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową będzie zamknięty aż do końca listopada. Kierowcy (i piesi) muszą znaleźć sobie inny sposób na przeprawę przez Wisłok.

Most Narutowicza w rejonie sanepidu od wtorku jest nieczynny. Kierowców, którzy w porę nie zostali poinformowani o zmianach w organizacji ruchu, spotkała przykra niespodzianka. Most z dwóch stron ogrodzony został blaszanym murem, który uniemożliwia przedostanie się na drugą stronę. – Przecież powinni znacznie wcześniej podać taką informację! – denerwuje się Janusz Król (54 l.) z Rzeszowa, którego rano zaskoczył widok zamkniętego mostu.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową nowego dwupasmowego mostu. – Wyburzanie dobrego mostu, żeby postawić w tym miejscu… most. Widocznie ratusz ma za dużo pieniędzy. Naszych pieniędzy – zauważa jeden z internautów. – Ratusz nic nie ma. Ratusz pożycza. My będziemy oddawać, a jak nie, to oddamy miasto bankom albo raczej tym, do kogo należą – dodaje inny.

Zdaniem urzędników miejskich, inwestycja ta upłynni ruch. Szczegóły podaje wykonawca. – Obiekt, jaki zrealizujemy, będzie szerszy niż poprzedni (13,7m) oraz będzie miał większą nośność – 30 ton (klasa obciążenia “C”) – wyjaśnia Mirosław Gucwa, menedżer projektu, Skanska.

Spore utrudnienia dla kierowców potrwają aż do końca listopada. – Most został zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Kierowców prosimy o korzystanie z najbliższych przepraw przez rzekę Wisłok, tj. z mostu Zamkowego oraz mostu Lwowskiego – dodaje Gucwa.

Miasto za nowy most zapłaci 6,7 mln zł.

Ewelina Nawrot

do “Utrudnienia w rejonie sanepidu potrwają 7 miesięcy”

 1. marża

  Ty rzeszowiak z ratusza jesteś, że zawsze głupie pomysły Starca bronisz?

 2. xxxa

  Coś mi się wydaje że kolega Roman z Trzebowniska i go strasznie boli to że Rzeszów się rozwija i jak na złość nikt nie chce pisać o zadłużeniu a w Gminie zadłużenie że aż we wszystkich mediach alarmują co zresztą widać.. chyba Roman to uczestnik tego komitetu do spraw propagandy który tam powstał…

 3. Jan

  Roman ales ty mądry.. tylko szkoda ze nie napisałes ile wynosi budzet.. porównaj ten z 2012r do tego z 2013 i przestan straszyc ludzi bo w koncu w tym mieście cos sie robi ale tobie widze bardziej pasuje zacofanie i to zeby nie robilo sie nic tak jak za poprzedniego prezydenta. a kulminacje to osiągnie w 2019 ale twoja głupota i paranoja.

 4. ROMAN

  chej „rzeszowiak” ja mam mózg i wyobraź sobie że mi pracuje prawidłowo – Ty w swojej łepetynie masz sieczkę albo plewy dlatego zapoznaj się z faktami a dopiero potem bij pianę z śmierdzących jaj – fakty;
  zadłużenie miasta Rzeszowa w 2012 roku[ od01-01- do -31-12] wynosiło ; 472miliony 706 tysięcy złotych -dzieląc przez liczbę dni wychodzi; 1milion 292 tyś dziennie-
  na rok 2013 – zadłużenie wyniesie ; 499 milionów 674 tyś.- czyli statystyczny mieszkaniec będzie miał do zapłacenia około; 2749 zł.
  -rosnace zadłużenie osiągnie kulminację w 2019 roku; i wyniesie; 726milionów 577 tyś..

 5. Łukasz

  Nie chodzi o inwestycję, ale o sposób jej realizacji. Ok, budują most, wiec trzeba objeżdżać. Na kładce dużego ruchu samochodowego nigdy nie było, więc problem niewielki. Co mają jednak zrobić ludzie, którzy kursują między szpitalem Chopina, a przychodnią na Warzywnej? Ano muszą zapier… dwa kilometry na jeden lub drugi most, bo nikt nie pomyślał, żeby im prowizoryczną kładkę na te pół roku postawić. Ech przydałby się śp. Stasiu Nitka…

 6. rafał

  Taki most powinien powstać od razu, a tak przed laty powstała prowizorka, którą teraz trzeba wyburzyć. Nie wiem po co się tak spinać. Ile ten nowy most kosztuje 6-7 mln, co to za kwota w budżecie miasta z 1 mld.
  Takich mostów powinno powstać jeszcze kilka, a na pewno na przedłużeniu ul. Długosza, tak by potoki samochodów nie koncentrowały się tylko na 1-2 moście i nie tworzyły sie korki w tych pkt, trzeba wybudować jeszcze z dwa mosty w centrum.
  To, że Ferenc koncentruje sie na łatwych tematach i często wizerunkowych inwestycjach to fakt, ale uważam, że i fontanny i remonty dotychczasowych ulic, czy skalniaki na pasach zieleni to ważne rzeczy, które powstawać muszą. Szkoda oczywiście, że do tego nie dochodzą kluczowe inwestycje jak budowy nowych obwodnic, czy instytucji kultury, a przede wszystkim przepisy zakazujące malowania budynków na kolorki tęczy.

 7. rzeszowiak

  Wyburzanie dobrego mostu, żeby postawić w tym miejscu… most. Widocznie ratusz ma za dużo pieniędzy. Naszych pieniędzy – zauważa jeden z internautów. – Ratusz nic nie ma. Ratusz pożycza. My będziemy oddawać, a jak nie, to oddamy miasto bankom albo raczej tym, do kogo należą – dodaje inny.
  JA NIE WIEM CZY CI LUDZIE MAJA MÓZG ŻE WYPOWIADAJĄ SIĘ W TAKI GŁUPI SPOSÓB, PRZECIEŻ TEN MOST BĘDZIE PRZENIESIONY GDZIE INDZIEJ ,KUR… A CO DO JAKIS BZDETÓW DOTYCZĄCYCH TEGO ŻE RATUSZ POŻYCZA TO NO COMENT LUDZIE KU… NIE WYPOWIADAJACIE SIĘ NA TEMATY O KTÓRYCH POJĘCIA NIE MACIE.

 8. maciej

  Ogólnie po co most o nośności 30 ton – puszczą po nim Tiry. Rację macie – rozbierają 10 letnią kładkę(most) . W jakim kraju można sobie na to pozwolić – chyba tylko u nas w Rzeszowie

  • rzeszowiak

   Jak masz jakieś wąty to droga wolna, wyprowadź sie tam gdzie nie ma inwestycji, przyanjmniej narzekań nie będzie.

 9. ROMAN

  to nie chodzi o to czy się coś [ mieszkańcom] podoba czy nie – to chodzi o to aby pieniądze wydawać z głową – czyli po odpowiedniej analizie – w tym wypadku ekspertów od ruchu drogowego.
  Bo co defakto da ten „NOWY MOST” nic – jak przyjmował ruch z prawej strony miasta stary tak i ten – natomiast ruch z lewej strony [ Szopena/ Targowa] zostanie zakorkowany z uwagi na przepustowość ulic i światła -czyli defakto ” NOWY MOST” stanie się w pewnym sensie ” parkingiem” za 6,7 miliona
  Czy o to chodziło w tej zabawie z mostami ?

 10. Jan

  gdzie wy znajdujecie wiecznie tych mieszkancowi internautów ktorym sie nigdy nic nie podoba…

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.