Utrzymać koncentrację

PLUSLIGA. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Asseco Resovia zagra z outsaiderem Indykpolem AZS UWM Olsztyn

Dziś, w ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Asseco Resovii zmierzą się z Indykpolem AZS UWM Olsztyn. W I rundzie zespół trenera Ljubo Travicy wygrał w stolicy Warmi i Mazur 3-0. W środę gospodarze nie powinni mieć większych problemów z rywalem, a jedynym zagrożeniem są oni sami.

– Najważniejsza będzie w tym meczu nasza koncentracja. Jak zespół podejdzie do takiego meczu po przegranym Pucharze Polski? Ciężko się gra gdy jeszcze przed kilkoma dniami walczyło się o główne trofeum, a teraz trzeba zmierzyć się z ostatnią drużyną w tabeli – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, Ljubo Travica. Oba zespoły mimo, że to ostatnia kolejka rundy zasadniczej mają o co walczyć, bowiem w kolejnym etapie (mecze w grupach 1-6 i 7-10) liczą się również punkty z I etapu. Ekipa z Olsztyna mimo, że zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z punktem straty do przedostatniego Wielunia zapowiada w środę walkę. – Nie mamy nic do stracenia, a punkt byłby dla nas jak na wagę złota – mówi Kert Toobal, rozgrywający AZS-u. Resoviacy też potrzebują punktów. – Dla nas one są teraz najważniejsze – mówi szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa i dodaje. – Jesteśmy na drugim miejscu w tabeli i będziemy chcieli je co najmniej utrzymać do fazy play-off.

W zespole Asseco Resovii wszyscy poza Ivanem Iliciem są gotowi do gry. Serbski rozgrywający do dwóch tygodni powinien też już dołączyć do zespołu. W dzisiejszym meczu trener Travica nie wyklucza zmian w składzie. – Na pewno jakieś będą – mówi. – Więcej czasu na boisku powinien spędzić Mateusz Mika, być może Wojtek Grzyb. Zobaczymy zresztą jak będzie się rozwijała sytuacja na boisku – kończy szkoleniowiec Asseco Resovii.

Asseco Resovia – Indykpol AZS UWM Olsztyn, środa godz. 18

W innych meczach zagrają:

Fart Kielce – Tytan AZS Częstochowa,

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Delecta Bydgoszcz,

Jastrzębski Węgiel – Pamapol Wielton Wieluń,

PGE Skra Bełchatów – AZS Politechnika Warszawska.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments