Utrzymanie dziecka kosztuje Cię…190 tys. zł!

Czarne chmury wiszą nad polskimi rodzinami. Życie jest coraz droższe, pensje coraz niższe. Fot. sxc.hu

PODKARPACIE. Eksperci obliczyli, że koszty utrzymania potomka do 20 roku życia są o prawie 30 tys. zł wyższe niż trzy lata temu.

Najpierw pieluchy, później podręczniki szkolne i wyprawka, następnie studia. Do tego trzeba doliczyć koszty jedzenia i utrzymania. W ogólnym rozrachunku wychodzi horrendalna suma 190 tys. zł. tyle co najmniej wydają rodzice na tylko jedno dziecko od jego urodzenia do ukończenia przezeń 20 roku życia.

- Ceny rosną niemalże z dnia na dzień, a przecież trzeba dziecko ubrać, wyżywić, posłać do szkoły i zapewnić byt – mówi pani Wioletta z Rzeszowa. – Najbardziej smutne jest to, że na więcej dzieci niż jedno po prostu mnie nie stać.

Eksperci Centrum im. Adama Smitha obliczyli, jak podaje portal Money.pl, że przez okres wychowania dziecka do 20 roku życia rodzice muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 190 tys. zł. Suma ta jest wyższa o prawie 20 proc. niż jeszcze trzy lata temu, czyli o 30 tys zł.
Jako główną przyczynę podaje się wciąż rosnące ceny podręczników szkolnych i koszt zakupu wyprawki szkolnej dla dziecka. Krytycy obecnego rządu wskazują, że poprzez zniesienie zasady, że nauczyciel może zmieniać podręcznik raz na trzy lata, wpływy do kasy wydawnictw mogły zwiększyć się o ok. 100 milionów złotych.

Katarzyna Szczyrek

do “Utrzymanie dziecka kosztuje Cię…190 tys. zł!”

  1. tomasz

    Co to jest za kwota jęsli sie ma zdrowe dziecko tyo wielka radość jak się patrzy na jego wzrost i życie i sie tylko cieszyć że tak jest..Wszystkich pieniedzy to jest warte i rodzice niepowini narzekać. W porównaniu do rodziców ktorzy wychowuja chore dzieci i wydają majatki na leczenie lekarstwa i rechabilitacje dziecka ..A jak sie ma zdrowe dziecko to tylko narzekaja bo to tyle kosztuje a to tyle ini nie maja czasu narzekać.

  2. xyz

    Proponuję podatek dla singli…Pasożyty jedne!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.