Uwaga! Część ulic w Rzeszowie nieprzejezdna

Trasa niedzielnego półmaratonu fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Przez dwa dni (sobota i niedziela) część rzeszowskich ulic będzie całkowicie lub częściowo nieprzejezdna. Powodem jest organizacja w Rzeszowie Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. Policjanci apelują, aby w miarę możliwości wybierać alternatywne trasy.

W sobotę, 6 kwietnia, rozegrany zostanie 3,5 kilometrowy bieg uliczny. Początek biegu planowany jest przez organizatorów na godzinę 16:30. Strat nastąpi na parkingu galerii handlowej przy ul. Krakowskiej, a następnie jego uczestnicy  pobiegną ulicami Ofiar Katynia, Krakowską, Wincentego Witosa, Wyspiańskiego, Jałowego przecinając al. Cieplińskiego, Sokoła, Plac Farny, Kościuszki z metą na Rynku.

Na ulicy Krakowskiej i Witosa dla potrzeb uczestników biegu wyłączony będzie jeden pas ruch. Ulice Ofiar Katynia, Wyspiańskiego, Jałowego, Sokoła i Kościuszki zostaną całkowicie zamknięte. Wyłączenia potrwają do czasu przybycia ostatniego zawodnika i przewidywane są do godziny 18:00.

Niedzielny półmaraton

W niedzielę, 7 kwietnia, rozegrany zostanie półmaraton. Strat do półmaratonu przewidziany jest w Rynku o godzinie 11:00. Zawodnicy pobiegną ulicami Kościuszki, Plac Farny, Sokoła,  przez Cieplińskiego, Jałowego, Wyspiańskiego, Witosa, Krakowską do parkingu przy galerii handlowej przy ul. Krakowskiej, a następnie ulicami Ofiar Katynia, Kotuli, Wiktora, Witosa, Batalionów Chłopskich, Dąbrowskiego, Plac Śreniawitów, Szopena, al. Lubomirskich, 3-go Maja, Kościuszki do Rynku.

Zawodnicy przebiegną trasę dwukrotnie kończąc bieg na mecie usytuowanej na rzeszowskim Rynku po przybyciu ostatniego zawodnika. Całkowicie zamknięte zostaną ulice Kościuszki, Sokoła, Jałowego, Wyspiańskiego, Ofiar Katynia, Kotuli, Wiktora, Szopena, Al. Lubomirskich, 3-go Maja, Kościuszki. Na pozostałych ulicach wyłączony będzie jeden pas ruchu. Przewidywany czas zakończenia półmaratonu to godzina 14:00.

Nad organizacją ruchu na trasie biegu oraz ulicach krzyżujących się z trasą czuwać będą funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Policjanci apelują, aby w czasie trwania Festiwalu Biegowego kierujący w miarę możliwości wybierali trasy alternatywne omijające ulice, gdzie będą odbywały się biegi.

en/KWP

 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
krzysieklesioludek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lesio
Gość
lesio

czy was porąbało! kto jest organizatorem tej szopy. godzine w korku stalem, a tylko chorą mame do brata jechalem zawiezc. jak chca oszolomy biegac na taka pogode to wypad na wioche i smigac po lasach ile dupa wytrzyma. a nie paralizowac miasto w nioedziele kiedy jest ono zawsze w miare przejezdne. paranoja i nie pier..lic mi ze to jest nowa, zdrowa i nowoczesna Europa. bo co ta za bieganie wsrod samochodów. na autostrade ich jeszcze wyslijcie i wylaczcie jeden pas ruchu. ku.wa cale zycie z wariatami w tym kraju!!!

ludek
Gość
ludek

Paraliż miasta . Dla zdrowia, wątpiące biec obok jadących samochodów i oddychać spalinami.

krzysiek
Gość
krzysiek

dokladnie. trasa tej imprezy to porazka