UWAGA! Do lekarza nocą w inne miejsce!

– Od 1 marca nie świadczymy nocnej i świątecznej opieki na terenie Rzeszowa. Dyspozytorzy zostali już pouczeni gdzie i pod jakie numery telefonów mają odsyłać dzwoniących ludzi. Będą też odpowiednie wywieszki na gabinetach, w których dotychczas lekarze pełnili nocne i świąteczne dyżury – mówi Stanisław Rybak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, która do tej pory zabezpieczała ten typ opieki medycznej. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. NFZ rozstrzygnął konkursy na nocną i świąteczną pomoc medyczną.

Zmiany będą dotyczyć przede wszystkim mieszkańców Rzeszowa, Krosna, Lubaczowa i Przeworska. Od 1 marca po pomoc lekarza w nagłych przypadkach chorzy powinni zgłosić się – w przypadku Rzeszowa do Szpitala Wojewódzkiego nr 2, a w przypadku Krosna – do tamtejszego Szpitala Wojewódzkiego, a nie jak do tej pory do stacji pogotowia ratunkowego w obu miastach lub ambulatorium ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

– Świadczeniodawcy, których oferty przegrały w konkursie, jeszcze do piątku mają czas na złożenie odwołań – mówi Marek Jakubowicz z POW NFZ w Rzeszowie.

Będzie łatwiej czy trudniej o pomoc?
Dotychczas mieszkańcy powiatu rzeszowskiego mogli szukać pomocy lekarskiej w nocy i w święta w ambulatoriach w Rzeszowie (przy ul. Poniatowskiego i Fredry), Dynowie i Sokołowie Małopolskim. Nie obowiązywała rejonizacja i każdy pacjent mógł otrzymać pomoc w każdym punkcie nocnej i świątecznej pomocy opieki zdrowotnej bez względu na miejsce zamieszkania. W każdej placówce można było otrzymać opiekę zarówno ambulatoryjną, pielęgniarską, jak i lekarską, a także wyjazdową pielęgniarską i lekarską.

W regionie było 26 placówek świadczących doraźną pomoc w nocy i święta. Przeważnie były to szpitale lub stacje pogotowia ratunkowego. Jeden zespół złożony z lekarza i pielęgniarki zabezpieczał 50 tys. mieszkańców. W Rzeszowie nocną i świąteczną ambulatoryjną i wyjazdową opiekę pełniła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz ZOZ nr 2. Teraz całość obowiązków ma przejąć Szpital Wojewódzki nr w 2 w Rzeszowie.

Anna Moraniec

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AmbrożymamuskarogolGoscROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

W sprawie zmarłych dzieci z powodu niedotarcia pogotowia lub złego traktowania małych pacjentów pod naciskiem Jerzego Owsiaka v-ce premier Piechociński obiecał poświęcić pkt porządku na wtorkowym posiedzeniu rządu!.
Natomiast trudno było zobaczyć kogokolwiek z koalicji rządowej na obchodach w całej Polsce Święta Żołnierzy Wyklętych ?? – to dziwne kto nami rządzi , tym bardziej że media publiczne ocenzurowane jak dawniej „wolna EUROPA”.

mamuska
Gość
mamuska

halo ale w dwójce jest naprawdę ok, jak się coś dzieje to lekarz bierze w pierwszej kolejnośći no i są wszyscy specjaliści a nie tylko chirurg i ogólny -bez doświadczenia!

rogol
Gość
rogol

No i znowu walka o pieniadze kosztem chorych.

Gosc
Gość
Gosc

Panu dyr. Rybakowi nie moze sie z tym pogodzic, ze wrezcie ktos utarl mu nosa. Wydawalo sie mu ze ma monopol na wszystkie transporty w miescie. Uwazam ze bardzo slusznie to zrobiono, WSPR jest do czego innego powołane a nie do dorabiania na POZ czy tez dializach. Pogotowie w raz ze swoim dyr. niech zajmie sie strikte dzialalnoscia o profilu ratownictwa medzycznego a nie rozmiena sie na drobne. Najwyzsza pora aby Pan dyrektor Rybak wybral sie na emeryture, a do Stacji Pogotowia przyszedl ktos nowy, moze wreszcie by sie skonczylo przyjmowanie do pracy do WSPR po znajomosci ( ciotki, wojkowie,… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

no a może należało by taki ” EKSPRES – punkt ” nocny zorganizować w ratuszu gdzie ; sprawnie/ szybko/ bez zbędnej biurokracji taki doktor ” House ” załatwiał by nagłe przypadki
oczywiście musiał by pobierać super nocne stawki – i było by cacy- światowo nie ?

Łukasz
Gość
Łukasz

To na Poniatowskiego będzie już tylko garaż dla karetek i gabinet dyrektora Rybaka?

gość
Gość
gość

To teraz sobie poczekamy na przyjęcie w szpitalu bo te „nagłe wypadki” bólu głowy czy gorączki będą zajmować kolejkę prawdziwie potrzebującym pomocy :/