Uwaga na abonamentowych oszustów!

Pismo opatrzone podpisem Przewodniczącego KRRiT zawiera blankiet do dokonania wpłaty, a oszuści straszą Krajowym Rejestrem Długów. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i wysyłają pisma do mieszkańców.

Pismo opatrzone jest podpisem przewodniczącego KRRiT, Jana Dworaka, informuje o zniesieniu abonamentu, przekształceniu go w opłatę audiowizualną i nakazuje zapłatę od 10 do 60 zł na adres „Centrum Obsługi Finansowej” ul. Sobieskiego 101 , 00-763 Warszawa. Oszuści straszą, że nieuregulowanie opłaty w terminie będzie skutkowało podjęciem czynności egzekucyjnych, co spowoduje obciążeniem kosztami prowadzonej egzekucji oraz wpisem do Krajowego Rejestru Długów.

„KRRiT nie jest autorem pisma, które otrzymują niektórzy abonenci z informacją jakoby od 1 lutego 2013 r. zniesiono konieczność rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych, i opłacania abonamentu, a zastąpiono go opłatą audiowizualną. Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ani z Krajowego Rejestru Długów” – informuje KRRiT.

Oszuści nie dość, że wprowadzają Polaków w błąd, to jeszcze obiecują, że po uiszczeniu opłaty zniknie ich dług za niepłacenie abonamentu.

Informujemy, że nadal obowiązują zapisy ustawy z 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych, które nakazują rejestrowanie telewizorów i radioodbiorników oraz opłacanie abonamentu za ich posiadanie. W bieżącym roku opłata wynosi 5,65 zł/mc za posiadanie radioodbiornika oraz 18,65 zł/mc za telewizor.

bsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o