Uwaga na naciągane wezwania do zapłaty

W Polsce zarejestrowanych jest wiele rejestrów, nie oznacza to jednak, że przedsiębiorcy muszą płacić za to, żeby się w nich znaleźć .

PODKARPACIE. Jesteś przedsiębiorą? Nie daj się oszukać na wpis do krajowego rejestru pracowników i pracodawców.

Jeśli dostałeś podejrzane wezwanie do zapłaty, sprawdź, czy faktycznie musisz uiścić opłatę. Przedsiębiorcy z naszego regionu znajdują w skrzynkach pocztowych i mailowych pisma, w których żąda się od nich wpłaty od 115 do 196 złotych za wpis do rejestru, którego nazwa brzmi urzędowo, ale wcale nie jest wymagana prawem!

Sprawą wezwań przedsiębiorcy postanowili zainteresować media, gdyż ich zdaniem, ktoś ewidentnie próbuje ich naciągnąć.

O co dokładnie chodzi?
Chodzi o wpis do rejestru przedsiębiorców lub wpis do rejestrów pracodawców i pracowników. Oszukańcze firmy wykorzystują fakt, że od 1 lipca br. Ministerstwo  Gospodarki utworzyło elektroniczny rejestr osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Nazywa się on Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Na czym polega przekręt?
W Polsce i na terenie Czech zarejestrowano firmy, które wysyłają do przedsiębiorców wezwanie do zapłaty za wpis do wymyślonych przez nią rejestrów. Przedsiębiorcy nie muszą się w nich znaleźć, a tym bardziej za nie płacić.
Czytając pismo od Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców w Warszawie można odnieść wrażenie, że zapłacić trzeba, bo wynika to z przepisów. Na stronie internetowej firmy, która go prowadzi nie ma już tak stanowczych sformułowań i łatwo się zorientować, że KRPiP prowadzony jest jako oferta handlowa dla firm, z której niby przedsiębiorcy mają odnosić korzyści w formie ułatwionego kontaktu z innymi biznesmenami.

Małgorzata Rokoszewska 

do “Uwaga na naciągane wezwania do zapłaty”

 1. Antek

  Kolego Ryszardzie alez to wszystko zgodnie z litera naszego polskiego prawa

 2. Ryszard

  a policja i prokuratura gdzie?
  łapią tylko dzieciaków którzy wyciągną z wózka pod supermarketem złotówkę?

 3. roman

  no znalazł się kolejny cwaniaczek i szuka głupiego- naciągaczy w koło multum należy się po prostu pilnować.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.