Uwaga na osuwiska!

Prace przy usuwaniu skutków osuwiska w przysiółku Lisówka (część Skołyszyna) w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku Biecz Jasło. Fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w związku z osuwiskami.

Ulewne deszcze znów uaktywniły osuwiska. Ucierpiały nie tylko domy ale i wiele kilometrów dróg. Dla naszych czytelników sprawdziliśmy, w których miejscach na głównych podkarpackich trasach mogą spodziewać się utrudnień związanych z osuwiskami i do kiedy będą trwały prace nad likwidowaniem ich skutków.

Utrudnienia dotyczą głównie południowej części województwa i koncentrują się na drodze krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl Sanok oraz pomiędzy Bieczem i Jasłem. Osuwiska uaktywniły się też na krajowej dziewiątce pomiędzy Duklą i Barwinkiem. Większość z tych osuwisk powstało w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Osuwiska na podkarpackich  drogach krajowych
Droga krajowa nr 28 odcinek Przemyśl Jasło
Prałkowice. Czynne osuwisko, ograniczenie prędkości do 50 km na godz. utrudnienie ma zostać zlikwidowane do końca 2011 roku
Korzeniec. Czynne osuwisko, poprzeczne pęknięcia nawierzchni drogi. Utrudnienia na odcinku 200 metrów. Obowiązuje zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 10 ton całkowitej masy i ograniczenie prędkości do 30 km na godz.  Utrudnienia mają zostać zlikwidowane do końca 2011 roku.
Rozpucie – Kuźmina. Czynne osuwisko na odcinku 200 metrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. Utrudnienie ma zostać zlikwidowane do końca 2011 roku.
Droga krajowa nr 28 odcinek Biecz – Jasło
Skołyszyn. Roboty przy zabezpieczeniu osuwiska w przysiółku Lisówek (część Skołyszyna) na odcinku 500 metrów. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, ograniczenie prędkości do 50 km na godz., i zakaz ruch pojazdów o masie całkowitej większej niż 3,5 tony. Utrudnienia będą trwały do grudnia 2011 roku.
Trzcinica – Jasło. Remont drogi zniszczonej przez powódź na odcinku 2,4 km. W sierpniu obowiązuje ruch wahadłowy. Całkowite usunięcie utrudnień nastąpi w grudniu 2011 roku.
Droga krajowa nr 4  odcinek Dukla – Barwinek
Trzciana. Czynne osuwisko na odcinku 40 metrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. i zwężeni jezdni do 4 metrów. Utrudnienia zostaną zlikwidowane 30 września 2011 roku. 

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments