Uwaga na piękne kobiety

Związki wyjątkowo urodziwych kobiet z mało atrakcyjnymi mężczyznami są zagrożone. Według najnowszych badań, piękne panie zdają sobie sprawę z tego, że mogą wybierać wśród kandydatów na partnera. Są też bardziej pewne siebie, co pozwala im zakończyć niesatysfakcjonującą znajomość.

Brytyjscy badacze postanowili sprawdzić, czy to prawda, że najczęściej wiążemy się z osobami równie atrakcyjnymi jak my sami.
W tym celu analizowano zdjęcia ponad 100 par, oceniając wygląd poszczególnych osób i historię związków. Podczas prowadzenia badań wyłoniła się zaskakująca zależność. Jeśli kobieta znacznie przewyższa swojego wybranka atrakcyjnością, taka relacja jest zagrożona rozpadem. Natomiast sytuacja, kiedy partner jest uosobieniem męskiego piękna, a jego ukochana może się pochwalić tylko przeciętną aparycją, nie stanowi szczególnego zagrożenia.

– Wskazywałoby to, że to kobieta decyduje o tym, czy kontynuować związek – komentuje uzyskane wyniki prowadzący eksperyment Rob Burriss.

Badanie wykazało jeszcze jedną zależność, która była pierwotnym tematem eksperymentu. Mimo że czasami zdarzają się odstępstwa od tej reguły, to najczęściej poszukujemy osób, które uważamy za zbliżone do nas atrakcyjnością.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments