Uwaga na umowy ze spółkami komunalnymi!

Nieprawidłowości wykryte przez UOKiK w większości odnoszą się do zapisów w umowach o dostawę wody i wywóz śmieci, w szczególności tych dotyczących rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Niektóre spółki komunalne łamią prawa klienta.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazuje usuwać niedozwolone klauzule dotyczące m.in. odbioru śmieci, czy dostawy i jakości wody. Warto sprawdzić, czy nie jesteśmy ofiarami takich niedozwolonych przepisów.

Nieprawidłowości wykryte przez UOKiK w większości odnoszą się do zapisów w umowach o dostawę wody i wywóz śmieci, w szczególności tych dotyczących rozwiązania umowy bez wypowiedzenia, np. w przypadku opóźniania się klienta z zapłatą. Zamiast takiego postępowania, które UOKiK uznał za niedozwolone, spółki komunalne powinny stworzyć klientowi szansę i dać dodatkowy termin na uregulowanie należności.

Winę takiego nieludzkiego traktowania klientów przez spółki komunalne należy rzucić na klauzulę przewidującą, że “zleceniobiorcy przysługuje prawo rozwiązania umowy bez wypowiedzenia w przypadku, kiedy zleceniodawca spóźnia się z zapłatą za usługi”, która wpisywana jest do umów, mimo, że w 2010 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał ją za niedozwoloną!

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

asc

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i znowu – prawo swoje a ten co decyduje swoje i co – jak zwykle bije to w łeb odbiorcę – no i mamy państwo prawa co ?