Uwaga pasażerowie! Przystanek pod dawnym Hotelem Rzeszów przesunięty!

Przystanek znajdzie się tuż na początku wiaduktu Śląskiego. Dojść do niego będzie znacznie trudniej. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Przystanek w końcu będzie przesunięty, tylko czemu tak późno?

Przystanek autobusowy (“Piłsudskiego Hotel nr 1S”) obok budowanej nowej galerii handlowej w centrum miasta w sobotę zostanie przesunięty. Po zmianie pasażerowie korzystający z niego będą musieli pokonać dłuższą drogę. Przystanek znajdzie się co prawda parę metrów dalej, bo tuż na początku wiaduktu Śląskiego, ale dojście do niego będzie bardziej skomplikowane. Pasażerowie będą musieli przejść chodnikiem wzdłuż Urzędu Marszałkowskiego, dalej pod wiaduktem Śląskim, a na koniec wspiąć się po schodach w górę.

Inne rozwiązanie nie jest możliwe w przypadku autobusów jadących od strony al. Cieplińskiego i od strony ul. Marszałkowskiej. Dla linii nr 1, 6, 17, 19, 22 zaplanowano wykorzystanie przystanku pod “Ameryką” (przystanek “Piłsudskiego Urząd Wojewódzki nr 3C). Zmiany będą obowiązywały do odwołania przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Miastu zeszło sporo czasu zanim podjęło decyzję o przesunięciu przystanku. Odkąd budowa galerii na dobre się rozkręciła, to tzw. ciężki sprzęt nie mając zbyt wiele miejsca był zmuszony kursować obok przystanku (zarówno od strony budowy, jak i od ulicy). Doszło do tego, że na początku maja ten przystanek został uszkodzony przez koparkę lub inny sprzęt. Na szczęście nikomu wówczas nic się nie stało. Dopiero teraz została podjęta decyzja o zmianie lokalizacji przystanku.

Ewelina Nawrot

do “Uwaga pasażerowie! Przystanek pod dawnym Hotelem Rzeszów przesunięty!”

 1. VV

  decyzja dopiero teraz bo wszystkie Ryski to fajne chlopaki.

  • małgorzata

   Kierowca autobusu nr 1 o godz 9 .38 nie zatrzymał sie na przystanku zastepczym na przciwko urzedu wojewódzkiego .pasażerowie którzy czekali na 1 byli bardzo zbulwersowani tym bardziej że 1 nie jeżdzi zbyt często .Kierowcy autobusów 17 czy 19 zatrzymywali się .To znaczy że niektórzy kierowcy MPK Rzeszów sa niedoinformowani czy co?

 2. HANKA BOHNA

  GALERIA HANDLOWA W RZESZOWIE OZNACZA NI MNIEJ NI WIECEJ JAK TYLKO – SMIERTLNA PULAPKA DLA „JELENIA”- DZIERZAWCY!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.