Uwaga wypadki przy pracy

RZESZÓW.  Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie odnotował od początku roku 19 wypadków przy pracy z czego 4 śmiertelne.

Łącznie poszkodowanych zostało 20 osób. 8 z tych zdarzeń Inspekcja Pracy zakwalifikowała jako wypadki ciężkie. Najczęstsze wypadki zdarzały się w branży budowlanej, były to głównie upadki z rusztowań i drabin. Sporo wypadków zdarza się też przy wycince drzewa i jego obróbce. Chodzi tu zarówno o przygniecenia spadającym drzewem czy oraz zranienia piłami, wynikające z nieuwagi podczas pracy, rutyny, bądź awarii sprzętu. Tragiczne zdarzenia spotykały też pracowników obsługujących różnego rodzaju maszyny.

Zdarzają się też i inne wypadki. 8 lutego w miejscowości Godowa listonosz w trakcie doręczania przekazu pocztowego adresatowi stracił przytomność. Pomimo reanimacji zmarł.

Groźne wypadki mogą też wynikać z pozoru banalnych zdarzeń. 16 lutego. w Jarosławiu pracownik poślizgnął się na oblodzonej nawierzchni i upadł doznając obrażeń głowy. Poszkodowany na skutek odniesionych obrażeń zmarł po kilkunastu dniach.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments