Uważaj na atrakcyjne oferty sprzedaży samochodów

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli 23-letni i 32-letni obywatele Rumunii. Obydwaj trafili do aresztu śledczego na trzy miesiące, a grozi im 8 lat więzienia. Fot. KSP
Zarzuty w tej sprawie usłyszeli 23-letni i 32-letni obywatele Rumunii. Obydwaj trafili do aresztu śledczego na trzy miesiące, a grozi im 8 lat więzienia. Fot. KSP

KRAJ, PODKARPACIE. Policjanci na razie odzyskali 200 tys. zł.

Czternaście zarzutów posługiwania się sfałszowanymi dokumentami oraz oszustw przy sprzedaży fikcyjnych samochodów na portalach aukcyjnych usłyszeli dwaj Rumuni. Podając się za Duńczyków wystawiali na portalach aukcyjnych atrakcyjne samochody. Działali w całej Polsce.

Policjanci  z Komendy Stołecznej Policji z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jakiś czas temu wpadli na trop osób oszukujących na aukcjach internetowych. Policjanci ustalili, że obywatele Rumunii podając się za Duńczyków zamieszczali ogłoszenie o sprzedaży atrakcyjnego samochodu, a następnie prowadząc korespondencję z potencjalnym nabywcą przekonywali go, że samochód znajduje się w Polsce. W sprzedaży miał reprezentować ich jeden ze znanych portali aukcyjnych. Następnie sprawcy podszywali się pod pracowników portalu i informowali nabywcę o konieczności wpłaty należności na wskazany rachunek.

Funkcjonariusze z KSP zatrzymali w jednym z mieszkań na Białołęce czterech obywateli Rumunii. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkanaście włoskich i niemieckich dowodów osobistych na różne nazwiska z wklejonymi zdjęciami dwóch z zatrzymanych mężczyzn, dużą liczbę sprzętu elektronicznego, telefony, dokumentację bankową, pieniądze w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz samochód, którym mężczyźni przyjechali z Anglii do Polski.

Według policjantów, mężczyźni na podstawie sfałszowanych dokumentów otworzyli kilka rachunków bankowych w różnych bankach na terenie Warszawy. Następnie wypłacali z tych rachunków pieniądze za sprzedaż fikcyjnych samochodów.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments