Uważaj na osoby rozliczające PIT-a przez Internet

Spiesz się. Na rozliczenie się z Fiskusem zostało Ci niecałe 2 tygodnie.

PODKARPACIE. Za ogłoszeniami typu „Rozliczę PITa tanio”, mogą stać osoby wyłudzające dane.

Zostały już tylko niecałe 2 tygodnie do rozliczenia się z podatku za rok 2010, a w Internecie zaczęły się pojawiać coraz to nowe oferty rozliczenia PIT-a w zamian za niewielką sumę pieniędzy. Ale uwaga. Możesz nie tylko trafić na osobę, które kompletnie się na tym nie zna, co na człowieka, który chce niezgodnie z prawem posłużyć się uzyskanymi od ciebie danymi.

W internecie pojawiły się oferty od osób prywatnych, które w zamian za 10, 20 czy 30 zł, są chętne pomóc nam w rozliczeniu. Ale jaką mamy pewność, że dana osoba zrobi to rzetelnie, ma uprawienia i nie chce nas oszukać?

Więcej w Super Nowościach

Katarzyna Szczyrek

do “Uważaj na osoby rozliczające PIT-a przez Internet”

 1. Dariusz

  Dobre firmy w takich sytuacjach biorą na siebie wszelkie straty poniesione przez podatnika a często również ewetnualną współodpowiedzialność skarbową. Ale sytuacje takie u porządnego Doradcy to wyjątek. W moim biurze przez ponad 10 lat pracy i kilku tysiącach zrobionych PITów miałem dwa istotne błędy w naprawdę bardzo skomplikowanych podatkowo rozliczeniach których nikt nie chciał przyjąć. Oczywiście po zgłoszeniu przez kilenta problemu wyjąśniłem z US wszystkie kwestie i skorygowałem rozliczenia, tak aby klienta nie absorbować.

 2. Janek

  Ważna uwaga do słowa doradcy na końcu artykułu „tylko licencjonowany doradca podatkowy bierze na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowe wypełnienie deklaracji”
  W przypadku PIT-ów płaci się 30 zł za rozliczenie na komputerze a my podpisujemy się pod zeznaniem – gdy nastąpi błąd urząd skarbowy nam dobiera się do tyłka a nie doradcy bo kto podpisał…
  Doświadczyłem tego na własnej skórze, gdy powiedział że doradca mi to umył ręce i powiedział że w rubryce osoba sporządzająca jestem ja wpisany!!
  Dlatego proszę nie wierzyć w takie farmazony doradców..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.