Uważajmy na oszustów oferujących pracę

Fot. KMP Jarosław

JAROSŁAW. 25-latek znalazł ofertę pracy w mleczarni na terenie Niemiec. Warunkiem wyjazdu było wpłacenie blisko 900 zł na konto oferującego pracę.

Oferujący pracę podał jedynie numer telefonu kontaktowego. Zainteresowany zadzwonił pod wskazany numer i dowiedział się o wolnych miejscach i zdecydował się pojechać za granicę wraz z dwójką znajomych.

Wyjazd uzależniony był od wpłaty pieniędzy na pokrycie kosztów przejazdu autokarem do Niemiec. Oferujący pracę polecił zainteresowanemu, aby wpłacił pieniądze za pośrednictwem banku, jeszcze tego samego dnia. Zgłaszający wysłał również na podany numer pełne dane osobowe, swoje i pozostałej dwójki. Obaj panowie umówili się, że dane do przelewu zostaną podane, gdy zainteresowany będzie już w banku. Tak też się stało. Oferujący pracę podał swoje dane, na które zostały przesłane pieniądze, blisko 900 zł . Pokrzywdzony wysłał mu sms-em numer kodu przelewu, potrzebny do wybrania pieniędzy na terenie Warszawy.

Gdy 25-latek wrócił do domu, wpisał imię i nazwisko oferującego pracę w popularną wyszukiwarkę internetową. Z informacji uzyskanych w ten sposób wynikało, że mieszkaniec Warszawy oszukał już wiele osób. 25-latek szybko wrócił do banku, aby zablokować swój przelew. Jednak pieniądze zostały już wybrane w jednym z banków w stolicy.

Gdy pokrzywdzony zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszusta zawiadomił policję.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.