Viagra w suplementach diety!

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Służby sanitarne w ciągu jednego dnia wycofały ze sprzedaży suplementy diety zawierające niedozwolone substancje farmakologiczne.

W suplementach diety pod nazwą “BeMAN” i “No End” stwierdzono obecność substancji farmakologicznych, które są niedozwolone do stosowania jako składniki żywności. Badania laboratoryjne wykazały w nich zawartość sildenafilu, który jest normalnie składnikiem Viagry, leku na potencję sprzedawanego na receptę.

– Wymienione preparaty stosowane były jako środki poprawiające erekcję u mężczyzn, a podany na ich opakowaniach skład nie wymieniał zawartości zakazanego do stosowania w żywności środka farmakologicznego. Ponieważ nie jest on obojętny dla zdrowia, zwłaszcza u osób cierpiących na choroby krążenia, jego niekontrolowane spożywanie może wywołać negatywne skutki zdrowotne u osoby go przyjmującej – mówi Dariusz Pomprowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle.

– Zareagowaliśmy więc natychmiast. Już w sobotę rano pracownicy stacji jasielskiego sanepidu wkroczyli do punktów sprzedaży, gdzie mogły się znajdować w/w suplementy i zabezpieczyli oraz zakazali dalszego wprowadzania do obrotu preparatu “NoEnd”, bo akurat taki znajdował się w obrocie na naszym terenie. O godzinie 8.30 mogliśmy już stwierdzić, że w punktach sprzedaży na terenie powiatu jasielskiego nie występują w obrocie handlowym zakazane suplementy diety. Z mojej inicjatywy kontrole poszerzyliśmy o dalsze punkty sprzedaży (łącznie 58), takie jak: stacje benzynowe, apteki, drogerie i sklepy z odżywkami, gdzie mogły się znajdować takie zakazane suplementy. Jednak w tych dodatkowych punktach nie stwierdzono występowania zakazanych produktów.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i proszę już po cichu zaczęli nas załatwiać- suplement diety – ostatnio modny – a tu proszę dołożyli dokładkę – sidenafilu- aby sobie pobrykać a za chwilę sru – na drugą stronę lustra- cicho/ szybko / nikt nic nie wie – żył/ był / odszedł- jakie to proste i łatwe- no to teraz ktoś to wykrył – a ile osób to konsumowało – ?

czy jeszcze chodzą po tym ziemskim padole czy już gryzą korzonki od spodu ?