VIII Symulacja Rozprawy Sądowej

RZESZÓW. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów zaprasza na ósmą już edycję Symulacji Rozprawy Sądowej, która odbędzie się 24 maja 2013 r. (piątek) o godz. 16 w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie (ul. Plac Śreniawitów 3).

Projekt polega na przeprowadzeniu rozprawy sądowej z zakresu prawa karnego opierając się przy tym na autentycznych aktach sprawy. Postępowanie odbywa się w prawdziwej sali sądowej, jednak w role procesowe, strony procesu jak i świadków, wcielają się studenci prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Całe przedsięwzięcie studentom prawa pozwala na rozwijanie i doskonalenie umiejętności sprawnego i skutecznego korzystania ze zdobytej w toku studiów wiedzy prawniczej. Z jednej strony doskonałą okazją dla uczestników, aby poznać i zobaczyć na czym polega praca sędziego i stron procesowych, z drugiej gwarantuje przeżywanie podobnych emocji jakie towarzyszą prawdziwej rozprawie.

W ubiegłych latach projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak również licealistów, którzy dzięki udziałowi w projekcie mogli skonkretyzować swoje plany na przyszłość i sprawdzić czy zawody prawnicze stanowią wymarzoną ścieżkę ich kariery zawodowej.

Przebieg rozprawy oraz role poszczególnych uczestników oceni jury złożone z teoretyków i praktyków prawa. Wstęp wolny.

en

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o