Villa Seniora na złote lata życia

Fot. Archiwum (3)
Fot. Archiwum (3)

To pierwszy tego typu prywatny dom opieki na Podkarpaciu.

– Od samego początku założyliśmy sobie, że to miejsce w niczym nie będzie przypominało smutnego internatu. Chcieliśmy i udało nam się stworzyć dom, w którego zaciszu, w rodzinnej atmosferze, osoby starsze będą mogły w komfortowych warunkach i otoczone profesjonalną opieką przeżyć jesień życia – mówi jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Rok temu pomysłodawcy Villi Seniora przeczytali artykuł o tym, że zachodnie firmy z Niemiec i Szwajcarii chcą wybudować w Polsce kilkaset domów opieki. – Stwierdziliśmy, że możemy stworzyć takie miejsce sami. Nasze społeczeństwo się starzeje, więc trzeba zapewnić osobom starszym miejsce, w którym otoczeni opieką i ciepłem mogliby spędzić złote lata życia. Chcieliśmy jednak, by było to miejsce wyjątkowe i komfortowe – dodaje współwłaścicielka prywatnego domu opieki.

Tak powstała Villa Seniora – przestronny, otoczony rozległym ogrodem dom zlokalizowany w zacisznej części Rzeszowa – na początku Budziwoja (przy ul. Jana Pawła II 133), na którego 300 metrach kwadratowych przygotowano miejsce dla 15 pensjonariuszy. Przytulne pokoje już czekają na pierwszych domowników. – Zależało nam, by każdy czuł się u nas jak u siebie w domu. Przygotowaliśmy więc znajdujące się na parterze 1- i 2-osobowe pokoje mieszkalne oraz apartament małżeński, w których na próżno szukać szpitalnych łóżek. Są za to wygodne kanapy, szafa, stół z krzesłami, szafka nocna dla każdej osoby, istnieje nawet opcja przywiezienia własnych mebli. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. Przestrzenny salon z kominkiem będzie zachęcał pensjonariuszy do wspólnego spędzania czasu w miłej, rodzinnej atmosferze, a otwarta kuchnia, do której będą mieć dostęp całą dobę, dosadnie podkreśla domowy charakter miejsca – dodają współwłaściciele.

Z domu wychodzi się wprost do dużego ogrodu z trzema oczkami wodnymi, gdzie pośród drzew, krzewów i kwiatów, z dala od miejskiego zgiełku, będzie można odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. W planach inicjatorów przedsięwzięcia jest stworzenie również ogrodu zimowego.

Villa Seniora na złote lata życia3

W Villi Seniora pensjonariusze mogą liczyć na całodobową, profesjonalną opiekę lekarza neurologa, rodzinnego, pielęgniarek oraz wykwalifikowanych opiekunek medycznych. W villi będą mogły zamieszkać nie tylko osoby starsze, ale również chorujące na Parkinsona czy Alzheimera, swobodnie będą się czuć osoby niepełnosprawne. W wolnym czasie pensjonariusze będą mogli wziąć udział w ciekawych terapiach zajęciowych, warsztatach i spotkaniach, zapomnieć o wszelkich niedogodnościach podeszłego wieku i chorobach. – Na tym właśnie zależy nam najbardziej, by nasi pensjonariusze czuli się u nas bezpieczni, szczęśliwi, jak w domu – kończą współwłaściciele Villi Seniora.

Dom Pomocy Seniora Villa Seniora
tel. 17 30 70 530, 530 250 086
biuro@dps-villaseniora.pl
www.dps-villaseniora.pl

ksz

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
damianobcyŁukaszSenior Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
damian
Gość
damian

po ile groszek na zieleniaku?

Łukasz
Gość
Łukasz

Cena za pokój jednoosobowy 2900 (mc) – inf ze strony dps villaseniora. Obcy raczej to jest dla elity POLSKIEJ – zwykły emeryt musi na to odkładać 3 miesiące.

obcy
Gość
obcy

a ile taka opieka w willi bedzie miesięcznie kosztować
czy to na kieszeń zwykłego emeryta?

Senior
Gość
Senior

Zwykli emeryci będą spędzać Jesień Życia w domkach pod palmami.

obcy
Gość
obcy

raczej pod wierzbami jak nie starczy na czynsz,anie pod palmami