VIR – świątecznie dla dzieci

W skład zespołu oprócz Mariusza Długosza wchodzą - Andrzej Ruszała (gitara), Łukasz Zawada (bas), Ewelina Wałęga (inst. klawiszowe), Jakub Bajerlajn (gitara) oraz Artur Gorczyca (perkusja). Fot. Archiwum zespołu

Charytatywny koncert kolęd „Serca sercom” to impreza, na której wystąpią rzeszowscy aktorzy i dziennikarze, a wraz z nimi ze specjalnie przygotowanymi kolędami zespół VIR. Wszystko po to, aby wspólnym kolędowaniem sprawić frajdę dzieciom z Domu Dziecka w Strzyżowie, a przy tym zebrać dla nich pieniądze.

Koncert odbędzie się 6 stycznia 2012 r. (piątek) o godz. 18 w Teatrze „Maska”.

Dla dzieci

„Serca sercom” odbywa się już po raz szósty. W ciągu pięciu lat dzięki takim akcjom udało się kupić dla dzieci m.in. sprzęt narciarski, pomóc w wyjeździe na wakacje czy wyposażyć siłownię i plac zabaw. Do tej pory kolędowali – zespół WueN, grupa Połoniny, Orkiestra Garnizonowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, zespół Klang, studenci Instytutu Muzyki w Rzeszowie oraz Tomasz Szczepanik. – Dostaliśmy propozycję wystąpienia w takim koncercie, zrobienia czegoś z myślą o dzieciach z domu dziecka. Bardzo spodobał nam się ten pomysł – mówi Mariusz Długosz, wokalista zespołu VIR.

Aranżacji kolęd istnieje naprawdę sporo, dlatego band chce utrzymać je w wersjach zbliżonych do klasycznych dodając dosłownie kilka elementów elektroniki.

Nowa płyta niedługo

W tym momencie zespół pracuje już nad drugą płytą. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak jak przyznaje wokalista będzie to zapewne wiosna 2012 roku, ze względu na sympatię do tej pory roku. A czego mogą spodziewać się słuchacze? Dosłownie wszystkiego. – Każdy to chyba czuje, że co dnia odbijamy się od różnych band, zasysamy chcąc czy nie chcąc różnych wrażeń-doświadczeń, ale generalnie chodzi o to by jednak poruszać się pomiędzy tymi bandami….Wiem, to brzmi jak dobra rada, ale inspiracje do napisania tekstów, powstania płyty są wszędzie i to kwestia, tak „fotografii chwil” – twierdzi Długosz.

pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Doro
Doro
9 lat temu

no nareście chłopaki z VIR’a zaczynają się znowu pokazywać:) coś długo kazaliście na siebie czekać