Volkswagen zderzył się z karetką pogotowia

Fot. Archiwum

KOLBUSZOWA DOLNA. Wczoraj kierujący vw golfem, jadąc z 3-letnią córeczką do szpitala, zderzył się czołowo z karetką pogotowia ratunkowego, która jechała by udzielić pomocy jego dziecku. Pięć osób zostało rannych. Kierowca golfa  miał prawie 2 promile.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Dzikowiec jadąc golfem w kierunku Kolbuszowej na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzy się z jadącą na sygnałach karetką pogotowia ratunkowego. Badanie trzeźwości kierowcy vw wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna tłumaczył, że ponieważ jego 3-letnie dziecko dusiło się i potrzebowało natychmiastowej pomocy lekarskiej, wezwał pogotowie ratunkowe. Nie mogąc doczekać się na przyjazd karetki, postanowił wyjechać jej na spotkanie. Wraz z żoną i dwójką dzieci wsiadł do samochodu. W Kolbuszowej Dolnej zauważył jadącą z przeciwka karetkę pogotowia i chciał ją zatrzymać. Zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia. Na skutek zdarzenia, pięć osób zostało rannych. Do szpitala trafiła żona kierowcy golfa oraz cztery osoby z karetki. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.

pad, KPP

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.