W “małpim gaju” poczujesz się jak w dżungli

Miłośnicy adrenaliny w “małpim gaju” mogą się powspinać, pokonując rozmaite przeszkody zawieszone między drzewami. Fot. Autor

KROSNO. W soboty i niedziele Linowy Park Przygody pęka w szwach.

Wakacje trwają i jak się okazuje nie brakuje śmiałków chcących powspinać się i pokonywać rozmaite przeszkody zawieszone między drzewami.– Największe oblężenie jest w weekendy, wtedy park odwiedza nawet 500-600 osób – informuje Paulina Bedrejczuk, która dzierżawi park przy ul. Okrzei.

Krośnieński “małpi gaj” jest jednym z największych tego typu parków w Polsce. W jego skład wchodzi pięć torów linowych obejmujących 49 przeszkód (mosty, kładki, belki, siatki, zjazdy) zawieszonych na różnych wysokościach (od 3 do 12 metrów) o różnym stopniu trudności dostosowanych do wieku i umiejętności użytkowników. Łączna długość tras to 663 metry.

– Linowy Park Przygody jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 11 do 21, natomiast w soboty i niedziele od 10 do 21. Nie jest wymagana rezerwacja telefoniczna – informuje Paulina Bedrejczuk.

Kto może skorzystać z atrakcji “małpiego gaju”? Ci, którzy mają powyżej 8 lat i ważą nie więcej niż 130 kilogramów. Przed pokonywaniem linowych przeszkód  trzeba przejść szkolenie.

W parku znajduje się także plac zabaw i ścieżka zdrowia Vita Park. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie tu ścianka wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia. W “małpim gaju” póki co nie ma punktu gastronomicznego. Są za to napoje.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments