W 2013 roku nie będą budować autostrad?

Pod koniec 2013 roku ma zakończyć się budowa podkarpackiego odcinka autostrady do granicy z Ukrainą. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Drogowcy twierdzą, że w przyszłym roku będą pieniądze na autostradę w kierunku Korczowej.

Jedna z ogólnopolskich gazet poinformowała, że w 2013 roku w Polsce nie powstanie ani jeden kilometr autostrady. Powodem zastoju ma być brak unijnych pieniędzy. Zaprzecza temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zapewnia, że  m.in. do końca 2013 roku gotowy będzie podkarpacki odcinek autostrady od Krakowa do Korczowej.

GDDKiA czeka na nowy budżet Unii Europejskiej na budowę autostrad i wciąż go nie ma. Dlatego według wspomnianej gazety, w przyszłym roku może nastąpić zastój w realizacji inwestycji. Większość budów autostrad jest opóźniona i eksperci twierdzą, że w przyszłym roku z braku pieniędzy wszystkie roboty zostaną wstrzymane.

Czy budowa autostrady A4 na Podkarpaciu w przyszłym roku będzie zagrożona i nie będzie kontynuowana? – Wszystkie odcinki autostrady i A1 i A4 będą  w przyszłym roku budowane. Mamy pieniądze na inwestycje – poinformował Artur Mrugasiewicz z biura Prasowego GDDKiA w Warszawie.

Również Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie potwierdza, że w 2013 roku będzie budowany podkarpacki odcinek autostrady w kierunku Korczowej.
- W tym roku na niektórych odcinkach A4 przebiegających przez Podkarpacie są opóźnione roboty, ale zostaną przeniesione na przyszły rok – poinformowała nas pani rzecznik. – Ogłoszono już wyniki przetargów na autostradę podpisano umowy i mamy  zapewnione pieniądze na przyszły rok. Do końca 2013 roku skończymy budowę autostrady od Krakowa do Korczowej.

***
Trzymamy za słowo rzeczników GDDKiA. Wszystko się jednak może zdarzyć, a to złe warunki pogodowe, a to kolejne bankructwa firm budujących autostrady. Skoro są jednak pieniądze, to przynajmniej pewne jest finansowanie tej inwestycji. Czy kierowcy pod koniec 2013 roku przejadą autostradą do granicy w Korczowej, czas pokaże?

Mariusz Andres

do “W 2013 roku nie będą budować autostrad?”

 1. coliborn

  Tusk to „honorowy” facet nie dotrzymał słowa (bo autostrady nie gotowe) więc poda rząd do dymisji

 2. asfdfdas

  A na h….. komu jakieś autostrady przecież eurokoko już się skończyło do wyborów jeszcze kawał czasu ,nikomu w tej chiwili nie jest na rękę budowanie autostrad,

 3. Pietrroo

  Kononowicz miał rację… NIC NIE BĘDZIE NIE BĘDZIE NICZEGO. NA KONIEC TUSK Z ROSTOWSKIM WEZMĄ SIĘ ZA RĘCE, POCAŁUJĄ I WYSADZĄ W POWIETRZE.

 4. VV

  zanim ruszyli z budowa tez krzyczeli, ze „wszystko bedzie skonczone rzed Euro! ” rzeczywiscie, mieli racje. wszystko juz jest skonczone. definitywnie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.