W 27 minut odmień siebie i swoje życie!

Trening EMS (elektrostymulacja mięśni) szturmem zdobywa serca Polaków. I nie ma się co dziwić. 27 minut treningu daje takie efekty, jak kilka godzin spędzonych na siłowni. Fot. Archiwum Ideal body
Trening EMS (elektrostymulacja mięśni) szturmem zdobywa serca Polaków. I nie ma się co dziwić. 27 minut treningu daje takie efekty, jak kilka godzin spędzonych na siłowni. Fot. Archiwum Ideal body

Zdrowie, siła i piękna sylwetka dzięki innowacyjnemu treningowi EMS. Jak niezwykły trening zdobywa szturmem serca Polaków?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) to elektrostymulacja mięśni, stosowana od lat przez fizjoterapeutów, która dzięki nowoczesnej technologii znalazła zastosowanie w sporcie i medycynie estetycznej. Polega na stymulacji mięśni szkieletowych impulsem elektrycznym stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Dzięki precyzyjnie rozmieszonym elektrodom, podczas jednej sesji, która trwa 27 minut stymulowanych jest dziewięć głównych partii mięśniowych jednocześnie, co umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów.

Przez cały trening pobudzanych jest, aż 90 proc. mięśni naszego ciała. Impulsy elektryczne docierają także do głębszych partii mięśni, co powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej zapewniając jędrną i gładką skórę oraz działając antycellulitowo. – W zależności od długości i intensywności treningu spalanie kalorii na jednej sesji treningowej EMS waha się pomiędzy 500 do 1200 kcal. I to w niespełna 30 minut! – mówi Paweł Bienia, trener Ideal Body, zdobywca 1 DANA w Judo (czarnego pasa).

Ideal body tworzą ludzie pełni energii i zaangażowania: trener Paweł i dwie fizjoterapeutki Magda i Maja. Są młodzi, efektywni, z doświadczeniem i z potencjałem. Magdę, Maję i Pawła łączą wspólne wartości, mają chęć do robienia czegoś więcej dla siebie i innych. Ich celem nadrzędnym jest wysoce zindywidualizowane podejście do każdej osoby. Ideal body to dla nich nie tylko praca ale przede wszystkim ogromna pasja.

do netu

Na pierwszym spotkaniu ludzie często pytają nas, czy trening EMS jest w pełni bezpieczny? Oczywiście, elektryczność jest naturalna dla naszego ciała. Nasz ośrodkowy układ nerwowy kontroluje mięśnie za pomocą bodźców elektrycznych. Podczas treningu EMS impulsy elektryczne aktywują mięśnie od zewnątrz. Nie ma różnicy czy bodziec pochodzi z mózgu czy z elektrod. Bardzo istotny jest również fakt, że EMS możemy zastosować w czasie rehabilitacji ruchowej (np. Schorzenia kręgosłupa – rwa kulszowa), po urazach, wypadkach, a nawet u osób poruszających się na wózkach.

Wielu zawodowych sportowców, np. Usain Bolt, wpisuje na stałe trening EMS do swojego planu treningowego. Natomiast dr Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, czyli klubowy lekarz Bayernu Monachium, włączył system EMS do przygotowania motorycznego piłkarzy oraz jako profilaktykę przeciw kontuzjom.

Jak wygląda trening?
Sesja treningu EMS wygląda trochę jak przygotowania do lotu w kosmos. Od instruktora dostaje się przylegający do ciała, wygodny strój (kombinezon), na który nakładana jest kamizelka podłączona kilkunastoma kabelkami do specjalnego urządzenia. Następnie na biodra, ramiona i uda zakłada się opaski. Zarówno w kamizelkę, jak i w opaski, wbudowane są elektrody, które przekazują impulsy elektryczne w wybrane partie ciała. Podczas treningu praca mięśni wspomagana jest impulsami wysyłanymi z maszyny xbody. Pozwala to modelować kształt ciała, ujędrnia skórę, powoduje przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tłuszczu i cellulitu.

***
Czekamy na Ciebie 24 h na dobę! Przyjdź lub zadzwoń
Budynek CAPITAL TOWER (obok mostu Zamkowego ), Rzeszów ul. Podwisłocze 33, 8 piętro, lokal 83.
Numer telefonu 792 792 654, nasz adres www https://m.facebook.com/IdealBodyRzeszow/

go-185