W 80 minut dookoła świata

Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Ciekawostki dotyczące kultur i państw, pokazy egzotycznych pieśni i tradycyjnych tańców z różnych zakątków świata – m.in.: Iranu, Maroka, Turcji Ukrainy, Nigerii oraz Polski. To wszystko można było przeżyć podczas wielokulturowego spotkania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

- Przybliżyliśmy kultury narodowe studentów zagranicznych, studiujących w WSIiZ i mieszkających w Rzeszowie – informuje Michał Futyra z Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ. – Podczas spotkania zaprezentowany został również film zrealizowany przez Sebastiana, studenta z Ukrainy, który przez kilka tygodni jeździł z kamerą po swoim kraju rejestrując najciekawsze zakątki. – Razem z Polską będziemy gospodarzami Euro i pomyślałem, że przy okazji warto pokazać w mieście gdzie studiuję, jaka jest współczesna Ukraina. To kraj prężnie się rozwijający. Ci którzy znają ją sprzed lat, nie rozpoznaliby jej dzisiaj – przekonuje Sebastian, student WSIiZ z Ukrainy.

- “W 80 minut dookoła świata. Multikulti is not dead” to była wspaniała okazja, żebym mógł przekazać ludziom prawdziwy Iran. Często o moim kraju w mediach zachodnich mówi się bardzo negatywnie. A przecież Iran to nie tylko prezydent, bomba atomowa i groźby wojenne – mówi Rachid, student z Iranu – Mój kraj to również bogata perska tradycja, wspaniała kultura i wiele pięknych świąt, takich jak perski Nowy Rok.

“W 80 dni dookoła świata” jest kolejnym przedsięwzięciem Instytutu Badań nad Cywilizacjami, które ma poszerzyć wiedzę studentów, licealistów oraz mieszkańców Podkarpacia o zagadnienia wielokulturowe.

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.