W autobusach nie będzie biletów po 4 zł?

Jest duża szansa, że „nieżyciowa” uchwała, by kierowcy MPK mogli sprzedawać w autobusach tylko 60-cio minutowe (normalne i ulgowe) bilety w cenie 4 zł. (ulgowe po 2 zł) zostanie zmieniona. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Wiele wskazuje na to, że uchwała radnych zostanie zmieniona.

Już tylko dwa tygodnie zostały do dnia, w którym wejdzie w życie przygotowany przez ZTM pomysł, by kierowcy MPK mogli sprzedawać w autobusach tylko 60-cio minutowe (normalne i ulgowe) bilety w cenie 4 zł. (ulgowe po 2 zł).

Ostra krytyka mieszkańców i interwencje Super Nowości u radnych spowodowały, że najprawdopodobniej już raz przegłosowana uchwała zostanie zmieniona. W jakiej ostatecznej formie wejdzie w życie jeszcze nie wiadomo. Ale radni obiecują, że zrobią wszystko, by zadbać przede wszystkim o interes rzeszowian.

– Rada miasta popełniła błąd, mamy jeszcze czas i będziemy starać się coś zadziałać w tej sprawie – mówili nam radni, gdy kontaktowaliśmy się z nimi w sprawie przegłosowanej przez nich “nieżyciowej uchwały”. Rzeczywiście. Nasze interwencje przyniosły oczekiwany skutek i radni postanowili się zrehabilitować.

Sprawdziliśmy, czy ich zapewnienia nie są jedynie czczymi obietnicami i czy zaczęli już coś działać w sprawie uchwały.
– Rozmawiamy z kierowcami MPK, z mieszkańcami i przygotowujemy rozwiązanie, które było by korzystne zarówno dla jednych jak i dla drugich – mówi Jerzy Cypryś z PiS. – Nasza wstępna propozycja jest taka, by między godziną 7 a 17, czyli w godzinach szczytu,  kierowcy nie sprzedawali żadnych biletów poza godzinnym. Ale już po godz. 17 i w nocy, również w soboty, niedziele i święta, w każdym autobusie trzeba umożliwić zakup biletów i to wszystkich, normalnych i ulgowych. Ale idea do której trzeba dążyć to zamontowanie biletomatów w autobusach.

Z kolei Waldemar Wywrocki z Rozwoju Rzeszowa, który również solennie obiecywał pomoc w zmianie uchwały czeka na obrady komisji gospodarki komunalnej, które odbędą się w tygodniu poprzedzający najbliższą sesję rady miasta (najbliższa odbędzie się 24 stycznia). – Domyślam się że ten temat będzie poruszony i będziemy dyskutować w gronie radnych wszystkich opcji z przedstawicielami komunikacji miejskiej i myślę, że dojdziemy do kompromisu który zadowoli mieszkańców Rzeszowa.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments