W Autosanie znów produkują autobusy

W fabryce Autosan od kilku dni znów trwa produkcja autobusów. Syndyk zapewnia, że pracownicy dostaną zaległe wynagrodzenia. Fot. Wit Hadło
W fabryce Autosan od kilku dni znów trwa produkcja autobusów. Syndyk zapewnia, że pracownicy dostaną zaległe wynagrodzenia. Fot. Wit Hadło

SANOK. Syndyk zapewnia, ze załoga fabryki dostanie zaległe pensje.

Od poniedziałku wznowiono produkcję w Autosanie. Pracownicy firmy wykańczają 6 autobusów. Syndyk zdecydował, że nie będzie już przerw pracy, która trwała od 20 września.

Związkowcy z Autosanu poprosili syndyka Ludwika Noworolskiego, żeby szybciej wystosował wniosek do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o wypłatę zaległych wynagrodzeń za czerwiec i lipiec. Zgodnie z przepisami, syndyk ma na to 30 dni, czyli do 7 listopada. Ale pracownikom zależy, żeby pensje dostali jak najwcześniej.

– Pracownicy w Autosanie kończą roboty przy jednym autobusie, który zostanie wysłany do Ciechanowa, trzy pojadą do Łomży, a dwa do Sochaczewa – poinformowała Ewa Latusek, przewodnicząca związku zawodowego „Solidarność” w Autosanie. – Wytwarzane są też kabiny dźwiękoszczelne dla wojska, które trafią do Zgierza.

Syndyk twierdzi też, ze raczej zostanie okrojona załoga w sanockiej fabryce. Obecnie jest tam zatrudnionych 450 osób. Na piątek Ludwik Noworolski zapowiedział spotkanie z pracownikami. Syndyk chciałby porozmawiać z każdym z nich indywidualnie. Od 1 grudnia mają oni być zatrudnieni na nowych warunkach.

Jest też szansa na kontynuację realizacji kontraktów i umów zawartych z kontrahentami na dalszą produkcję autobusów.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
socjolog
socjolog
7 lat temu

Niemcy nie pozwolą żeby ta konkretna fabryka z białymi murzynami tak po prostu upadła :D