W baku znaleźli 290 litrów substancji do produkcji amfetaminy

Zbiornik paliwa, w którym Litwini przewozili niedozwoloną substancję. Fot. KWP Białystok

KRAJ. W pobliżu granicy polsko-litewskiej w Budzisku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej znaleźli w przerobionym zbiorniku paliwa kontrolowanej ciężarówki 290 l substancji służącej do produkcji amfetaminy. Mogłoby z niej powstać blisko 230 kg gotowej amfetaminy o wartości ponad 6 milionów zł.

Funkcjonariusze Służby Celnej i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali do kontroli ciężarową scanię na rosyjskich tablicach rejestracyjnych. Celnicy sprawdzili tira za pomocą specjalnego urządzenia do prześwietlania pojazdów promieniami RTG. Podczas analizy obrazu uwagę funkcjonariuszy wzbudził nienaturalny wygląd zbiornika paliwa. Po dokładnej kontroli zbiornika okazało się, że jest on przedzielony na pół. W pierwszej części był olej napędowy, z kolei w drugiej, dostępnej jedynie poprzez ukryty wlew, znajdowało się 290 litrów płynu o charakterystycznym zapachu. Po jego analizie okazało się, że jest to BMK – substancja służąca do produkcji amfetaminy.

Dwaj obywatele Litwy, którzy podróżowali ciężarowym samochodem zostali aresztowani na trzy miesiące. Za przewóz niedozwolonej substancji grozi im wysoka grzywna, nawet do lat 5 pozbawienia wolności, oraz przepadek pojazdu, który posłużył do przemytu.

ga, KWP Białystok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.