W bernardyńskich ogrodach praca wre

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przyklasztorne ogrody, powstające w samym centrum miasta mają zostać ukończone do końca tego roku.

Inwestycja, która powstaje między bazyliką oo. bernardynów, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, a pomnikiem Walk Rewolucyjnych pochłonęła prawie 30 mln. zł i w części finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Obecnie trwa budowa alejek oraz fontanny.

Zanim ogród się zazieleni (co stanie się najprawdopodobniej dopiero w październiku), czyli zacznie się nasadzanie roślin, trzeba położyć kolejne warstwy ziemi. Rośliny będą nawadniane dzięki specjalnemu systemowi. W ogrodzie znajdą się również labirynty z krzewów oraz zagajniki z drzewami owocowymi. Inwestycja zakłada, oprócz budowy ogrodu, także rozbudowę konwentu oo. bernardynów. Część klasztoru została już dobudowana, pozostanie jeszcze adaptacja poddasza. Całość inwestycji ma zostać zakończona i odebrana do końca 2013 r.

ksz

do “W bernardyńskich ogrodach praca wre”

 1. mono

  Przed wojną w tym miejscu był ogród bernardyński, ale to raczej sad i warzywniak.
  Może teraz posadzą rajskie jabłuszka. Będzie wtedy Eden dostępny dla ludu.

 2. Monika

  Ogrody….przez dwa lata nic kompletnie nie robili….o 11 przed południem konczyli prace, a teraz jak im grozi kara za niedotrzymanie terminu to sie tłuką tymi maszynami do 22…..księża chyba zapomnieli że w pobliskich bolkach mieszkają ludzie, którzy OFICJALNIE mają małe dzieci, a ludzie pracują od 7 rano…albo i wcześniej

 3. G.

  Wspaniałe Sanktuarium, w którym tyle osób otrzymało tak wiele łask. Dziękujmy Bogu za ten dar, z którego każdy może czerpać ile potrzebuje .

 4. maćko

  chyba do końca 2012

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.