W bernardyńskich ogrodach praca wre

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przyklasztorne ogrody, powstające w samym centrum miasta mają zostać ukończone do końca tego roku.

Inwestycja, która powstaje między bazyliką oo. bernardynów, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, a pomnikiem Walk Rewolucyjnych pochłonęła prawie 30 mln. zł i w części finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Obecnie trwa budowa alejek oraz fontanny.

Zanim ogród się zazieleni (co stanie się najprawdopodobniej dopiero w październiku), czyli zacznie się nasadzanie roślin, trzeba położyć kolejne warstwy ziemi. Rośliny będą nawadniane dzięki specjalnemu systemowi. W ogrodzie znajdą się również labirynty z krzewów oraz zagajniki z drzewami owocowymi. Inwestycja zakłada, oprócz budowy ogrodu, także rozbudowę konwentu oo. bernardynów. Część klasztoru została już dobudowana, pozostanie jeszcze adaptacja poddasza. Całość inwestycji ma zostać zakończona i odebrana do końca 2013 r.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mono
mono
8 lat temu

Przed wojną w tym miejscu był ogród bernardyński, ale to raczej sad i warzywniak.
Może teraz posadzą rajskie jabłuszka. Będzie wtedy Eden dostępny dla ludu.

Monika
Monika
8 lat temu

Ogrody….przez dwa lata nic kompletnie nie robili….o 11 przed południem konczyli prace, a teraz jak im grozi kara za niedotrzymanie terminu to sie tłuką tymi maszynami do 22…..księża chyba zapomnieli że w pobliskich bolkach mieszkają ludzie, którzy OFICJALNIE mają małe dzieci, a ludzie pracują od 7 rano…albo i wcześniej

G.
G.
8 lat temu

Wspaniałe Sanktuarium, w którym tyle osób otrzymało tak wiele łask. Dziękujmy Bogu za ten dar, z którego każdy może czerpać ile potrzebuje .

maćko
maćko
8 lat temu

chyba do końca 2012