W błyskawicznym tempie na święta

LSK. Siódme z rzędu zwycięstwo Developresu.

Zaledwie 66  minut potrzebowały siatkarki Developresu SkyRes, żeby pokonać #VolleyWrocław. Dla zespołu trenera Lorenzo Micellego była to siódma wygrana z rzędu. Teraz przed siatkarkami krótka świąteczna przerwa, bo do treningów wracają już 26 grudnia.

Po wygraniu w efektownym stylu przez rzeszowianki I seta, zanosiło się na prawdziwy pogrom ekipy z Wrocławia. Ta jedna od drugiej partii postawiła się mocniej Developresovi, jednak nie na tyle, żeby wygrać choćby seta. – W II secie chyba straciłyśmy trochę koncentrację i na takich piłkach bardzo niewygodnych dla przeciwnika, gdzieś tam stałyśmy w obronie i nie ruszałyśmy się do nich – mówi Kamila Witkowska, środkowa Developresu i dodaje. Lepsza gra Wrocławia wynikała z dobrego przyjęcia, bo w I secie pogoniłyśmy rywalki zagrywką. Potem one rozegrały się, na co my im pozwoliłyśmy, a same gubiłyśmy się w bardzo łatwych piłkach. Mecz został wygrany 3-0 i to bardzo cieszy, ale myślę, że mogłyśmy go wygrać w dużo ładniejszym stylu – mówi środkowa zespołu z Rzeszowa, który od jakiegoś czasu popełnia coraz mniej błędów własnych. W sobotę miejscowe oddały rywalkom z Wrocławia po nich tylko siedem punktów.

Developres Rzeszów 3
#VolleyWrocław 0
(25:10, 25:22, 25:20)
DEVELOPRES:
Barakova 1, Mlejnkova 19, Witkowska 10, Zaroślińska-Król 12, Blagojević 7, Hawryła 1 oraz Sawicka (libero), Medyńska (libero), Tokarska 4, Żabińska 2.
WROCŁAW:
Gajewska, Murek 10, Gancarz, Rasińska 12, Piśla 7, Soter 7 oraz Kuziak (libero), Wołodko 3, Łozowska 6.
Sędziowali: B. Adamczyk (Kielce) i M. Beń (Białystok). Widzów 1949. MVP meczu Michaela Mlejnkova.