W Boguchwale powstanie nowoczesny park wodny

– Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Państwa artykuł bardzo nam pomógł – dodaje. Fot. Wit Hadło

BOGUCHWAŁA. Radni opozycji byli przeciwko powołaniu spółki, która ma się zająć budową kompleksów basenów. Jednak zmienili zdanie.

W ubiegłym miesiącu opisaliśmy sytuację, jaka dręczyła mieszkańców i władze gminy Boguchwała. Chodziło o grupę radnych, którzy blokowali rozpoczęcie ważnej inwestycji, a dokładnie powołanie spółki odpowiedzialnej za inwestycję. Nie wiemy, czy to dzięki naszemu artykułowi, ale radni zmienili zdanie, a gmina może zacząć działać.

- Państwa artykuł bardzo nam pomógł – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki. Mieliśmy tez wiele telefonów od mieszkańców, którzy wcześniej nie do końca wiedzieli, jak cała sytuacja wygląda i co mogą stracić.

Przypomnijmy krótko. W 2011 r. został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie projektu basenów otwartych i krytej pływalni. Prace projektowe pochłonęły 226 tys. zł. Projekt zakłada całkowitą przebudowę basenów otwartych oraz budowę krytej pływalni, w której znajdą się baseny, ale też: kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia, a także SPA. Etap pierwszy (przebudowa basenów otwartych) miałby się rozpocząć jesienią br. i zakończyć przed wakacjami 2014 r. W celu realizacji tej inwestycji, samorząd chciał powołać gminną spółkę sportową, która sprawowałaby opiekę nad realizacją budowy i użytkowaniem obiektu. Według Piotra Klimczaka, zastępcy burmistrza, miałaby ona możliwość bardziej elastycznie pozyskać i obracać funduszami.

- Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do realizacji inwestycji – mówi. – Teraz powołamy tę spółkę i ona zajmie się pozyskaniem kapitału i ogłoszeniem przetargu. Plan jest taki, żeby już po tym sezonie zacząć przebudowę basenów otwartych – zapowiada.

Blanka Szlachcińska

do “W Boguchwale powstanie nowoczesny park wodny”

 1. Markiz de Sade

  Lepiej się weźcie za realizację Waszych obietnic: np. modernizację drogi Niechobrz -Kąty, juz tyle lat mamicie nas obiecankami i …. nic.

 2. sceptyk

  „zakończyć przed wakacjami 2014 r.” – świetny żart – pan Klimczak to niezły żartowniś.

 3. same parki

  Po zimie parków wodnych w Boguchwale nie brakuje, na każdej ulicy jest kilka, szanowny panie burmistrzu.

 4. boguchwalanka

  Którzy to radni blokowali przebudową basenów?

  • benek

   Tradycyjnie Kiczek, Kulasa, Hajduk i Lasota z Boguchwały. Co kolesie jeszcze niczego dobrego w Boguchwale nie zrobili a mineło juz dwa lata ich urzedowania…. sorry brania kasy z urzedu.
   A rozwalanie wszystkich pomysłów to ich specjalnosc.

 5. ciekawy

  Kłamiesz rano kłamiesz wieczorem
  Kłamałeś przed wyborami kłamiesz po wyborach
  Kłamiesz na dzieńdobry i na dowodzenia
  Kłamstwo w genach po przodkach dostałeś

 6. spólka

  „…kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia, a także SPA” – to wszystko będzie gminne, ale jaja, pierwsza na świecie kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia i SPA gminna. Boguchwała stolicą innowacji.

 7. gdzie się podział burmistrz ???

  A gdzie burmistrz, że od świąt tylko klimczak się wypowiada ??

  Na urlopie już trzeci miesiąc ??

 8. przystojniak

  niezły przystojniak z tego pana

 9. brawo

  W końcu Radni z Boguchwały mają większość w radzie i decydują o losie naszego miasta.

  • rechot żab

   brawo, brawo jeszcze jeden artykół w Super Nowościach wiceburmistra….a radni z Boguchwały nie tylko będą za ……../ każdą bajeczką/ ale nawet sami własnymi rękami wybudują obiecane lotnisko w Boguchwale….i nie będziecie musieli powoływać kolejnej spółki

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.