W Boguchwale powstanie nowoczesny park wodny

– Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Państwa artykuł bardzo nam pomógł – dodaje. Fot. Wit Hadło

BOGUCHWAŁA. Radni opozycji byli przeciwko powołaniu spółki, która ma się zająć budową kompleksów basenów. Jednak zmienili zdanie.

W ubiegłym miesiącu opisaliśmy sytuację, jaka dręczyła mieszkańców i władze gminy Boguchwała. Chodziło o grupę radnych, którzy blokowali rozpoczęcie ważnej inwestycji, a dokładnie powołanie spółki odpowiedzialnej za inwestycję. Nie wiemy, czy to dzięki naszemu artykułowi, ale radni zmienili zdanie, a gmina może zacząć działać.

– Państwa artykuł bardzo nam pomógł – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki. Mieliśmy tez wiele telefonów od mieszkańców, którzy wcześniej nie do końca wiedzieli, jak cała sytuacja wygląda i co mogą stracić.

Przypomnijmy krótko. W 2011 r. został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie projektu basenów otwartych i krytej pływalni. Prace projektowe pochłonęły 226 tys. zł. Projekt zakłada całkowitą przebudowę basenów otwartych oraz budowę krytej pływalni, w której znajdą się baseny, ale też: kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia, a także SPA. Etap pierwszy (przebudowa basenów otwartych) miałby się rozpocząć jesienią br. i zakończyć przed wakacjami 2014 r. W celu realizacji tej inwestycji, samorząd chciał powołać gminną spółkę sportową, która sprawowałaby opiekę nad realizacją budowy i użytkowaniem obiektu. Według Piotra Klimczaka, zastępcy burmistrza, miałaby ona możliwość bardziej elastycznie pozyskać i obracać funduszami.

– Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do realizacji inwestycji – mówi. – Teraz powołamy tę spółkę i ona zajmie się pozyskaniem kapitału i ogłoszeniem przetargu. Plan jest taki, żeby już po tym sezonie zacząć przebudowę basenów otwartych – zapowiada.

Blanka Szlachcińska

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
benekMarkiz de Saderechot żabsceptyksame parki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Lepiej się weźcie za realizację Waszych obietnic: np. modernizację drogi Niechobrz -Kąty, juz tyle lat mamicie nas obiecankami i …. nic.

sceptyk
Gość
sceptyk

„zakończyć przed wakacjami 2014 r.” – świetny żart – pan Klimczak to niezły żartowniś.

same parki
Gość
same parki

Po zimie parków wodnych w Boguchwale nie brakuje, na każdej ulicy jest kilka, szanowny panie burmistrzu.

boguchwalanka
Gość
boguchwalanka

Którzy to radni blokowali przebudową basenów?

benek
Gość
benek

Tradycyjnie Kiczek, Kulasa, Hajduk i Lasota z Boguchwały. Co kolesie jeszcze niczego dobrego w Boguchwale nie zrobili a mineło juz dwa lata ich urzedowania…. sorry brania kasy z urzedu.
A rozwalanie wszystkich pomysłów to ich specjalnosc.

ciekawy
Gość
ciekawy

Kłamiesz rano kłamiesz wieczorem
Kłamałeś przed wyborami kłamiesz po wyborach
Kłamiesz na dzieńdobry i na dowodzenia
Kłamstwo w genach po przodkach dostałeś

spólka
Gość
spólka

„…kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia, a także SPA” – to wszystko będzie gminne, ale jaja, pierwsza na świecie kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia i SPA gminna. Boguchwała stolicą innowacji.

gdzie się podział burmistrz ???
Gość
gdzie się podział burmistrz ???

A gdzie burmistrz, że od świąt tylko klimczak się wypowiada ??

Na urlopie już trzeci miesiąc ??

przystojniak
Gość
przystojniak

niezły przystojniak z tego pana

brawo
Gość
brawo

W końcu Radni z Boguchwały mają większość w radzie i decydują o losie naszego miasta.

rechot żab
Gość
rechot żab

brawo, brawo jeszcze jeden artykół w Super Nowościach wiceburmistra….a radni z Boguchwały nie tylko będą za ……../ każdą bajeczką/ ale nawet sami własnymi rękami wybudują obiecane lotnisko w Boguchwale….i nie będziecie musieli powoływać kolejnej spółki