W Boguchwale powstanie nowoczesny park wodny

– Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Państwa artykuł bardzo nam pomógł – dodaje. Fot. Wit Hadło

BOGUCHWAŁA. Radni opozycji byli przeciwko powołaniu spółki, która ma się zająć budową kompleksów basenów. Jednak zmienili zdanie.

W ubiegłym miesiącu opisaliśmy sytuację, jaka dręczyła mieszkańców i władze gminy Boguchwała. Chodziło o grupę radnych, którzy blokowali rozpoczęcie ważnej inwestycji, a dokładnie powołanie spółki odpowiedzialnej za inwestycję. Nie wiemy, czy to dzięki naszemu artykułowi, ale radni zmienili zdanie, a gmina może zacząć działać.

– Państwa artykuł bardzo nam pomógł – mówi Piotr Klimczak, zastępca burmistrza. – Choć na ostatniej sesji rady miasta radni nadal podtrzymywali swoje argumenty, to przy głosowaniu wszyscy opowiedzieli się za powołaniem spółki. Mieliśmy tez wiele telefonów od mieszkańców, którzy wcześniej nie do końca wiedzieli, jak cała sytuacja wygląda i co mogą stracić.

Przypomnijmy krótko. W 2011 r. został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie projektu basenów otwartych i krytej pływalni. Prace projektowe pochłonęły 226 tys. zł. Projekt zakłada całkowitą przebudowę basenów otwartych oraz budowę krytej pływalni, w której znajdą się baseny, ale też: kawiarnia, kręgielnia, sala fitness, siłownia, a także SPA. Etap pierwszy (przebudowa basenów otwartych) miałby się rozpocząć jesienią br. i zakończyć przed wakacjami 2014 r. W celu realizacji tej inwestycji, samorząd chciał powołać gminną spółkę sportową, która sprawowałaby opiekę nad realizacją budowy i użytkowaniem obiektu. Według Piotra Klimczaka, zastępcy burmistrza, miałaby ona możliwość bardziej elastycznie pozyskać i obracać funduszami.

– Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do realizacji inwestycji – mówi. – Teraz powołamy tę spółkę i ona zajmie się pozyskaniem kapitału i ogłoszeniem przetargu. Plan jest taki, żeby już po tym sezonie zacząć przebudowę basenów otwartych – zapowiada.

Blanka Szlachcińska