W CDS-ie zostanie utworzony dodatkowy poziom – malowidło w 3D

“Solny świat” – malowidło 3D autorstwa Ryszarda Paprockiego wykonane w 2012 r. w Wieliczce. Fot. Arch. Ryszarda Paprockiego

KROSNO. Od przyszłego tygodnia w budynku głównym Centrum Dziedzictwa Szkła rozpoczyna się tworzenie dodatkowego “piętra”.

– Do połowy lutego 2013 roku obiekt wzbogaci się o poziom “minus 5”. Prace przy jego konstrukcji nie wymagają jednak użycia sprzętu budowlanego, lecz sporej ilości materiałów malarskich, bowiem dodatkowy poziom to malowidło tworzone w technice 3D. To trzecie tego typu dzieło w Polsce. Powstanie ono w ramach street-artowego projektu  “The UnderGlass – live street-art project”,  którego przebieg śledzić można będzie na żywo w Centrum oraz w Internecie – informuje Dawid Iwaniec z CDS-u.

W dniach 7-9 grudnia 2012 r. w CDS odbyły się wykłady i warsztaty poświęcone sztuce ulicy. Informując o nich, CDS zapowiedziało także street-artową niespodziankę. Wiadomo już, że jest nią malowidło 3D, które powstanie na posadzce w klatce schodów ruchomych łączących ul. Legionów z poziomem Rynku, w ramach powyższego projektu. – Trójwymiarowe malowidło na posadzce klatki schodów ruchomych jest zdecydowanie jednym z naszych najciekawszych projektów – przyznaje Stefan Dziadosz, prezes Centrum.

Malowidło wykonane zostanie przez artystę i architekta Ryszarda Paprockiego. 3D graffiti w CDS dotyczyć będzie tematu hutnictwa szkła. Będzie miało formę podziemnego piętra budynku, jednak jego projekt na razie ma pozostać tajemnicą. Odkrywać ją będzie można na bieżąco zarówno w Centrum, jak również poprzez transmisje na żywo prowadzoną w Internecie na specjalnej stronie projektu, która znajduje się pod adresem www.3d.miastoszkla.pl. Pełna jej wersja ruszy od poniedziałku 17 grudnia. Do tego momentu udostępniony na niej został zwiastun projektu, który można obejrzeć także pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=RWpdbE5abvg

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o