W drodze po mistrzostwo

Najskuteczniejszym zawodnikiem Ciarko PBS Bank Sanok w fazie zasadniczej był Martin Vozdecky, który zapisał na swoim koncie 58 pkt. Fot. Wit Hadło

HOKEJ. PLH. Sanoczanie wygrali fazę zasadniczą i z pozycji lidera przystąpią do decydującej części sezonu.

Niedzielnym meczem z JKH GKS Jastrzębie, hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok rozpoczną walkę w półfinale play-off PLH. W zakończonej we wtorek fazie zasadniczej, ekipa Marka Ziętary nie miała sobie równych i pewnie uplasowała się na pierwszym miejscu.

Po wzmocnieniach w letniej przerwie Ciarko PBS Bank Sanok niemal od razu stało się głównym kandydatem do walki o mistrzowski tytuł. Nasz zespół jednak miał problemy z odpowiednim wejściem w sezon. Zapłacił za to Milan Jancuska, z którym za porozumieniem stron rozwiązano umową. Schedę po nim przejął dotychczasowy II trener, Marek Ziętara. Zespół z meczu na mecz zaczął grać coraz lepiej, a występy w lidze przeplatał zwycięskimi bataliami w Pucharze Polski, gdzie drugi raz rzędu triumfował w tych rozgrywkach.

Patent na Cracovię

W fazie zasadniczej sanoczanom najlepiej grało się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, ComArch Cracovią oraz Zagłębiem Sosnowiec, z którymi to zespołami Sanok odniósł komplet 6 zwycięstw. Najgorszy bilans (3-3) ekipa Marka Ziętary ma z GKS-em Tychy i chyb należy się cieszyć, że to właśnie nie na ten zespół sanoczanie trafili w pierwszej rundzie play-off. Sanoczanie mają na swoim koncie kilka spektakularnych zwycięstw. Największe wrażenie zrobiło z pewnością pokonanie w trzeciej serii gier Cracovii aż 11-4. To nie było jednak najwyższe zwycięstwo Ciarko PBS. To sanoczanie odnieśli w meczu z Podhalem, gromiąc go 13-1.

Vozdecky najskuteczniejszy

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Ciarko PBS Bank Sanok był w fazie zasadniczej Martin Vozdecky, który w punktami kanadyjskiej zgromadził na swoim koncie 58 punktów (21 bramek i 37 asyst) w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PLH ustąpił miejsce jedynie dwóm krakowianom: Leszkowi Laszkiewiczowi (80 pkt) i Damianowi Słaboniowi (59). Wśród obrońców najskuteczniejszym zawodnikiem PLH okazał się Pavel Mojzis (41 pkt). W czołówce najlepszych bramkarzy PLH plasuje się z kolei Przemysław Odrobny, który może się pochwalić blisko 92-procentową skutecznością obronionych strzałów.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments