W Gamracie trwają negocjacje w sprawie pakietu socjalnego

JASŁO. Czy prezesowi Lenteksu uda się dogadać z załogą Gamratu?

Wciąż nie wiadomo czy dojdzie do porozumienia między prezesem Lenteksu a załogą Gamratu w sprawie pakietu socjalnego. Środowe (19 bm.) spotkanie nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć. Kolejne odbędzie się po niedzieli.

Przypomnijmy, że Minister Skarbu Państwa zdecydował o sprzedaży 85 procent akcji jasielskiego Gamratu spółce giełdowej Lenteks z Lublińca, producentowi włóknin i wykładzin podłogowych. Parafował projekt umowy sprzedaży. Na nic zdały się protesty pracowników i interwencje w resorcie skarbu państwa. Sprawa przekazania jasielskiego zakładu nowemu właścicielowi właściwie jest już przesądzona.

Tak czy owak pracownicy Gamratu będą musieli pogodzić się z takim stanem rzeczy choć nie ukrywają zaskoczenia i oburzenia decyzją ministra. Aby transakcja została sfinalizowana konieczne jest między innymi ustalenie warunków pakietu socjalnego. W minioną środę (19 stycznia) w Gamracie odbyło się spotkanie przedstawicieli załogi tegoż zakładu z prezesem Lenteksu, Erykiem Karskim poświęcone właśnie temu tematowi.

– Spotkanie przebiegało w spokojnej, przyjaznej atmosferze – opisuje nam Władysław Dzik, przewodniczący jednego ze związków zawodowych Gamratu. I dodaje przy tym, że na razie żadne konkretne decyzje odnośnie pakietu socjalnego nie zostały podjęte.

– Obydwie strony przedstawiły swoje propozycje i oczekiwania. Myślę, że dopiero podczas następnego spotkania, które planowane jest na najbliższą środę (26 stycznia) padną jakieś ustalenia – dodaje przewodniczący Władysław Dzik.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments