W Hadykówce czekają na nowe chodniki

O nowe chodniki wzdłuż drogi krajowej od wielu lat walczy sołtys Hadykówki, Tadeusz Jagodziński (59 l.). Fot. Autor
O nowe chodniki wzdłuż drogi krajowej od wielu lat walczy sołtys Hadykówki, Tadeusz Jagodziński (59 l.). Fot. Autor

HADYKÓWKA. O chodniku wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Hadykówce, na którego jakość od wielu lat narzekają okoliczni mieszkańcy, pisaliśmy wielokrotnie.

 Jest jednak nadzieja, że mieszkańcy w końcu doczekają się bezpiecznego ciągu dla pieszych. Gmina Cmolas prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy chodników. Jeżeli obie strony się dogadają, inwestycja realizowana byłaby w przyszłym roku.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, przekonują, że chodnik należy zbudować od podstaw. – Trzeba dać odpowiednią podbudowę, przydałaby się również nowa kostka, należy w końcu poszerzyć i utwardzić zjazdy na posesje – wyliczają ludzie.

Jeżeli z rozmów z GDDKiA nic nie wyjdzie, gmina w Hadykówce zamierza wybudować plac zabaw albo nową drogę. Wyboru jednej z tych dwóch inwestycji dokonają sami mieszkańcy.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
*
*
7 lat temu

W Hadykówce chodniki są w złym stanie, ale są, natomiast w Cmolasie są długie odcinki, gdzie chodników w ogóle nie ma, nie wspominająć o zjazdach na posesje, które mieszkańcy muszą sobie sami utwardzać. Może w końcu Panie Wójcie należałoby się zająć tą sprawą i wybudować chodniki tam gdzie ich nie ma, a aż się proszą o wybudowanie (przed działkami, na których są wybudowane domy). Taka inwestycja z pewnością poprawiłaby bezpieczeństwo (przede wszystkim dzieci wracających ze szkoły) oraz wizerunek wsi.