W hospicjum rehabilitacja za darmo

Rehabilitacja jest prowadzona w siedzibie hospicjum przy ulicy Grodzkiej od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18. Fot. Autor

KROSNO. Jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi.

W siedzibie hospicjum przy ul. Grodzkiej jest prowadzona darmowa, fachowa i kompleksowa rehabilitacja dla pacjentów. Istnieje także możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.

– Ambulatoryjna rehabilitacja jest wykonywana na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty – informuje nas Dorota Częczek, koordynator rehabilitacji.  Rehabilitanci na miejscu dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń dla pacjentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, a także tych po wylewach, zawałach, udarach, z niedowładami kończyn, z reumatoidalnym zapaleniem stawów, z urazami kończyn (złamania, zwichnięcia, skręcenia), dyskopatią, zwyrodnieniem kręgosłupa i skoliozą.

Nie tylko ćwiczenia

Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, miedzy innymi: w bieżnię treningową, ergometr, stepper, stolik do ćwiczeń manualnych, czy wannę do masażu wirowego. – Można także skorzystać z pełnego masażu podwodnego i masażu perełkowego – wylicza Dorota Częczek. Podkreśla przy tym, że jeśli lekarz zleci wykonywanie zabiegów w domu chorego, to rehabilitant wyjeżdża w teren. –  Odbywa się wówczas tzw. rehabilitacja domowa, którą również prowadzimy – wyjaśnia.

Wioletta Zuzak  

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jozef
jozef
8 lat temu

OD SIERPNIA nie wychodze z e swojego mieszkania w wiezowcu na ul.Grodzkiej 67/41 ,pchoc jest winda ,alete12 schodow na dole jest dla mnie bariera nie do przebycia, poniewaz dotad nikt mnie nie nauczyl chodzic poscho dach po przebytej operacji wstawienia endoprotezy .Chcialem jeszcze zaznaczyc, ze jestem mocno zaniedbany po przebytymw1999r.udarze mozgu i mam mocny niedowlad lewej strony.endoproteza wstawiona jest tez polewej stronie ,sam pomalu cwiczac doszedlem do tego, ze pomalutku o kuli po plaskim po domu sie poruszam, gorzej ze schodami.Czy bylaby taka mozliwosc, zeby ktos przychodzildo mnie i pouczyl mnie jak prawidlowo teraz mam sie poruszac po schodach.Prosze o… Czytaj więcej »