- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

W hospicjum rehabilitacja za darmo

Rehabilitacja jest prowadzona w siedzibie hospicjum przy ulicy Grodzkiej od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18. Fot. Autor

KROSNO. Jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi.

W siedzibie hospicjum przy ul. Grodzkiej jest prowadzona darmowa, fachowa i kompleksowa rehabilitacja dla pacjentów. Istnieje także możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.

– Ambulatoryjna rehabilitacja jest wykonywana na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty – informuje nas Dorota Częczek, koordynator rehabilitacji.  Rehabilitanci na miejscu dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń dla pacjentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, a także tych po wylewach, zawałach, udarach, z niedowładami kończyn, z reumatoidalnym zapaleniem stawów, z urazami kończyn (złamania, zwichnięcia, skręcenia), dyskopatią, zwyrodnieniem kręgosłupa i skoliozą.

Nie tylko ćwiczenia

Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, miedzy innymi: w bieżnię treningową, ergometr, stepper, stolik do ćwiczeń manualnych, czy wannę do masażu wirowego. – Można także skorzystać z pełnego masażu podwodnego i masażu perełkowego – wylicza Dorota Częczek. Podkreśla przy tym, że jeśli lekarz zleci wykonywanie zabiegów w domu chorego, to rehabilitant wyjeżdża w teren. –  Odbywa się wówczas tzw. rehabilitacja domowa, którą również prowadzimy – wyjaśnia.

Wioletta Zuzak