- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

W hospicjum rehabilitacja za darmo

Posted By Redaktor On 27 lutego 2012 @ 16:36 In Krosno,Region | 1 Comment

Rehabilitacja jest prowadzona w siedzibie hospicjum przy ulicy Grodzkiej od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18. Fot. Autor

KROSNO. Jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi.

W siedzibie hospicjum przy ul. Grodzkiej jest prowadzona darmowa, fachowa i kompleksowa rehabilitacja dla pacjentów. Istnieje także możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.

- Ambulatoryjna rehabilitacja jest wykonywana na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty – informuje nas Dorota Częczek, koordynator rehabilitacji.  Rehabilitanci na miejscu dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń dla pacjentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, a także tych po wylewach, zawałach, udarach, z niedowładami kończyn, z reumatoidalnym zapaleniem stawów, z urazami kończyn (złamania, zwichnięcia, skręcenia), dyskopatią, zwyrodnieniem kręgosłupa i skoliozą.

Nie tylko ćwiczenia

Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, miedzy innymi: w bieżnię treningową, ergometr, stepper, stolik do ćwiczeń manualnych, czy wannę do masażu wirowego. – Można także skorzystać z pełnego masażu podwodnego i masażu perełkowego – wylicza Dorota Częczek. Podkreśla przy tym, że jeśli lekarz zleci wykonywanie zabiegów w domu chorego, to rehabilitant wyjeżdża w teren. -  Odbywa się wówczas tzw. rehabilitacja domowa, którą również prowadzimy – wyjaśnia.

Wioletta Zuzak  


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/w-hospicjum-rehabilitacja-za-darmo/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.