W hucie znów powiało optymizmem

Syndyk KHS-u nadal szuka chętnego na kupno zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które będzie sprzedane „w ruchu” jako prowadzące działalność gospodarczą. Fot. Wioletta Zuzak
Syndyk KHS-u nadal szuka chętnego na kupno zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które będzie sprzedane „w ruchu” jako prowadzące działalność gospodarczą. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Rada Wierzycieli zgodziła się na kontynuowanie produkcji przez KHS.

Jak się okazuje, kondycja Krośnieńskich Hut Szkła jest całkiem dobra, mimo tego, że znajdują się w upadłości. Produkcja idzie pełną parą, pozyskiwane są nowe rynki zbytu i kontrahenci. – Rada Wierzycieli wyraziła zgodę na kontynuowanie działalności przez zakład pod wodzą syndyka do końca przyszłego roku – potwierdził w rozmowie z Super Nowościami Dariusz Gawroński, dyrektor generalny KHS-u.

3 grudnia br. odbył się kolejny przetarg na sprzedaż Krośnieńskich Hut Szkła oraz spółek zależnych KHS: Krosglassu i huty szkła w Jaśle.

Na wiosnę odbędzie się kolejny przetarg
Krośnieńskie Huty Szkła można było kupić za 190 mln zł, Krosglass – za 25 mln zł, natomiast hutę szkła w Jaśle za 8 mln zł. Znów nie wpłynęła ani jednak oferta. I co dalej?

– Termin kolejnego przetargu został wyznaczony na 1 kwietnia 2014 roku. Cena Krosglassu została obniżona do 22 mln zł, jasielskiej huty do 6,5 mln zł. Natomiast nie będzie kolejnej obniżki ceny KHS-u – powiedział nam syndyk KHS Marek Leszczak. Jak poinformował, część urządzeń z niefunkcjonującego już zakładu produkcyjnego w Tarnowie została przeniesiona do Krosna, co przyczyniło się do wzmocnienia przedsiębiorstwa. – Nieruchomość w Tarnowie została wyceniona na ok. 35 mln zł, zostanie ona sprzedana, na razie sąd nie wyznaczył terminu przetargu – wyjaśniał nam syndyk Leszczak.

USA największym rynkiem zbytu
Wyroby szklane wyprodukowane w KHS-e trafiają do odbiorców na całym świecie. – Na rynek polski trafia w sumie około 35 procent naszych wyrobów, natomiast na eksport 65 proc. Największy rynek zbytu to Stany Zjednoczone – powiedział nam dyr. Dariusz Gawroński.

Aktualnie Krośnieńskie Huty Szkła zatrudniają ok. 2200 pracowników. Nowo wybudowany i uruchomiony piec jest największym spośród pieców szklarskich dotąd funkcjonujących w przedsiębiorstwie. Może pomieścić ok. 182 tony szkła.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments