W Internecie zawrzało

Fot. serwis youtube.com

Po występie Piotra Wolwowicza z Dydni koło Brzozowa w programie „Must be the Music” w internecie zawrzało. Tysiące osób podpisało się pod petycją w sprawie 17-latka.

Urażony zachowaniem jury polsatowskiego show poczuł się Mikołaj Radziwonowicz z Warszawy, który na portalu petycje.pl wystosował list do Telewizji Polsat i KRRiT z oczekiwaniem publicznych przeprosin od członków jury w jednym z kolejnych odcinków programu. W czwartek pismo z ponad 3 tysiącami podpisów trafiło do Polsatu.

Piotr to uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku. Zaśpiewał piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”. Jury w składzie Elżbieta Zapendowska, Wojciech Łozowski, Kora Jackowska i Adam Sztaba mocno skrytykowali wybór repertuaru. – Chłopie, ciesz się, ale nie śpiewaj takich piosenek, jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy, to jest coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć, nie idź tą drogą- powiedziała Zapendowska.

Satyryk w obronie Piotra

Po stronie Piotra stanął znany polski satyryk, Jan Pietrzak. – Tym razem ocena okazała się miażdżąca. Co najciekawsze nie dotyczyła talentu, możliwości wokalnych, żadnych spraw artystycznych, lecz tekstu. Była to ocena czysto cenzorska. No proszę państwa, pojawiła się od nowa bolszewicka, stara cenzura- stwierdził Pietrzak.

pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nuwi
nuwi
10 lat temu

dziwie się że tym w ogole się zajmujecie na portalu… to mi przypomina trochę akcję z krzyżem – gdyby postawiono cokolwiek innego nie byłoby problemu – zamkniętoby ludzi którzy bezprawnie to zrobili i utrudniają policji działania, ale krzyż – łapy precz. Sytuacja analogiczna – chłopak żle śpiewa, wykonanie pozbawione jakiejkolwiek wartości artystycznej – ale patriotyczne – więc łapy precz… Szkoda że nie zajmujecie się poważniejszymi rzeczami, nad czym ubolewam :(